۳۱ خرداد ۱۳۹۳،‏ ۱۳:۰۲
کد خبر: 81209368
۰ نفر
سامانه اشتراك نشريات كشور راه اندازي شد

تهران- ايرنا- معاونت مطبوعاتي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از راه اندازي سامانه اشتراك نشريات كشور با تسهيلات ويژه براي دسترسي آسان و ارزان مردم به نشريات خبرداد.

به گزارش روز شنبه خبرنگار حوزه رسانه ايرنا از معاونت امور مطبوعاتي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ و ارشاد، اين سامانه با هدف ارتقاء سطح دانش عمومي وتخصصي جامعه در كنار گسترش فرهنگ مطالعه و همچنين حمايت از سازمان مطبوعات، در جهت تحقق افزايش مراجعه مردم به مطبوعات و استفاده هدفمند از يارانه هاي دولتي راه اندازي شده است.

شهروندان (اشخاص حقيقي) مي توانند با مراجعه به نشاني اينترنتي eshterak.ir و با ثبت نام در اين سامانه، نشريه مورد نظر خود را تا سقف 50 درصد تخفيف مشترك شوند و آن را دريافت كنند.

بر اساس اين گزارش، تاكنون حدود 100 نشريه (روزنامه، هفته نامه، ماهنامه و...) به عضويت اين سامانه درآمده‌اند كه با توجه به كامل شدن سامانه، اين تعداد در حال افزايش است. مديران و صاحبان امتياز نشريات در صورت تمايل به بهره مندي از تسهيلات پيش بيني شده در اين طرح مي توانند با يكي از مجريان طرح (اپراتورهاي توزيع) قرارداد منعقد كنند و سپس در اين سامانه ثبت نام نمايند تا در فهرست نشريات داراي تخفيف قرار گيرند.

بنابراعلام روابط عمومي معاونت مطبوعاتي وزارت ارشاد، نكته قابل تامل در اين طرح، تخفيف 50 درصدي براي مردم و در عوض ارائه كامل پول اشتراك به صاحبان نشريات آن هم قبل از توزيع است. همچنين در صورت انصراف مخاطب از اشتراك يك نشريه، يا توقف انتشار آن، مشترك مي تواند مبلغ باقي مانده در حساب اشتراك خود را به نشريه ديگري منتقل كند.

توزيع نشريات در اين طرح توسط مجريان بخش خصوصي (اپراتورهاي توزيع) كه هر يك گروهي از نشريات را پوشش مي دهند انجام مي شود و همزمان با توسعه در گسترش اين فعاليت، مجريان جديد داراي توان و صلاحيت حرفه‌اي نيز به مجموعه اپراتورهاي توزيع اضافه خواهند شد.

فراهنگ(1)**1355**1588