۲ دی ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 8120349
۰ نفر
هند، پاکستان را به تحریم اقتصادی تهدید کرد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/10/02 سیاسی.دهلی نو.پاکستان دهلی نو - هند روز دوشنبه تهاجم دیپلماتیک خود را تشدید و اعلام کرد که این کشور پاکستان را در صورت عدم انجام اقدامات موثری در جهت استرداد دست اندرکاران حملات 26 نوامبر بمبئی تحریم اقتصادی و راهبردی خواهد کرد.
به گزارش ایرنا از دهلی نو، منابع رسمی در دهلی نو تصریح نمودند که پاکستان هیچ راهی را به غیر از انجام تعهدات خود در پیش رو ندارد.
این در حالی است که پراناب موکرجی وزیر خارجه هند، همین چند ساعت پیش یکبار دیگر تکرار کرد که دهلی نو همه انتخاب های ممکن را برای مجازات مسببان حملات بمبئی تحت بررسی دارد.
پایگاه اینترنتی تلویزیون هند زی نیوز، که خبر هشدار مقام های هندی را بدون ذکر نام آنها منتشر کرده به نقل از همین منابع افزود: دهلی نو اطلاعات جدید را در مورد حملات شهر بمبئی تنها بعد از مبادرت پاکستان به انجام تعهدات قبلی خود در اختیار اسلام آباد قرار خواهد داد.
این منابع افزودند که اسلام آباد در صدد انحراف افکار عمومی از موضوع اصلی از طریق سهل انگاری در مورد موضوعات قبلی است.
دهلی نو همچنین بار دیگر تکرار نمود که اسلام آباد بایستی مولانا مسعود اظهر، رئیس سازمان جیش محمد، را به هند تحویل دهد.
زی نیوز یادآور شد: بنابه گفته منابع مطلع، قوانین موجود اجازه می دهد که مسعود اظهر بدون هیچگونه مشکل حقوقی به هند مسترد شود.
هند همچنین گفت که مراکز متعدد قدرت در پاکستان وجود دارند و این امر مشکل را بیش از پیش پیچیده می کند.
منابع مذکور، ضمن ابراز اعتماد کامل به آمریکا، گفتند که واشنگتن به پاکستان در مورد انجام اقدام موثری در مورد استرداد مسببان حملات بمبئی فشار وارد می کند.
آساق. 310 . 1459**2164 شماره 223 ساعت 20:08 تمام

سرخط اخبار جهان