۲ دی ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 8120315
۰ نفر
فرزند فروشی ارمغان ناتو برای افعانستان ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/10/02 اجتماعی.افغان.دویچه وله دویچه وله خبر داد: یک خانواده بی بضاعت در افغانستان تصمیم گرفته که با فروش دخترشان، خود را از خطر گرسنگی و مرگ نجات دهند.
به گزارش ایرنا، دویچه وله افزود: نهادهای غیردولتی توانسته اند مانع از انجام این امر شوند، اما کمک های دوروزه آنان نیز از فروش این کودک جلوگیری نمی کند.
پدر این خانواد ه بی بضاعت که محمد زمان نام دارد و در شهرستان دهدادی شهر مزار شریف زندگی می کند، به دلیل مشکلات زیاد اقتصادی قصد فروش دختر پنج ساله خود را دارد.
از سوی دیگر مادر این خانواده نیز به فرو ش فرزندش راضی است. پدر و مادر این خانواده که مجموعا چهار فرزند (یک پسر و سه دختر) دارند، گفته اند که نمی توانند به هیچ وجه غذا ، پوشاک و نیازمندی های اولیه آنها را تهیه کنند و به همین دلیل ناگزیرند که یکی از دخترهای خود را بفروشند.
این دختر خاطره نام دارد. پدر و مادرش به خانواده یک پزشک پیشنهاد فروش دختر خود را داده اند و آنان نیز حاضر به خریداری این دختر 5 ساله شده اند. محمد زمان، پدر خاطره، به بیماری قلبی دچار است و توان کار کردن را ندارد.
مادر خاطره می گوید: من هر روز به خانه مردم می روم ، لباس می شویم و کارهای سنگین انجام می دهم و این اقدامات باعث شده است که خودم نیز بیمار شوم . از روی ناچاری به فکرم رسید که خودم را بسوزانم، اما در این صورت فرزندانم بدبخت تر می شدند. بالاخره من و پدر خاطره تصمیم گرفتیم وی را بفروشیم تا از پول آن یک پسر و دو دختر دیگر را از گرسنگی نجات دهیم .
به گفته مادر خاطره ، آنها روزهای زیادی را بدون غذا و حتی یک تکه نان سپری می کنند. دولت افغانستان تاکنون در مقابل این فرزند فروشی واکنشی نشان نداده، اما نهادهای غیردولتی به خانواده این دختر کمک های نقدی کرده و از فروش وی جلوگیری کرده اند.
عبدالعلی، رییس دفتر مرکز تعاون افغانستان در شهر مزار شریف می گوید: ما با بعضی از موسسات تماس گرفتیم تا برای این خانواده کمک های مالی جمع آوری کنیم.
گفتنی است دختران در افغانستان با مشکلات زیادی روبرو هستند، به ویژه در شمال این کشور که موارد تجاوز و فروش دختران به طور چشمگیری افزایش یافته است.
شماره 189 ساعت 17:49 تمام

سرخط اخبار جهان