۲ دی ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 8120277
۰ نفر
تنش و درگیری باعث تعطیلی موقت مجالس هند شد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/10/02 سیاسی.دهلی نو.مجلس دهلی نو- تنش ناشی از اظهارات وزیر امور اقلیت های هند در ارتباط با کشته شدن رییس پلیس ایالت ماهاراشترا به مرکزیت بمبئی روز دوشنبه باعث تعطیلی موقت هر دو مجلس نمایندگان و سنای هند شد.
به گزارش ایرنا از دهلی نو، در پی اظهارات آنتولای وزیر امور اقلیت های هند مبنی بر کشته شدن رییس پلیس ماهاراشترا به دست گروه های افراطی هندو در بیمارستان بمبئی همزمان با حملات تروریستی در این شهر، جلسات مجلس نمایندگان ( لوک سبها) و مجلس سنا (راجیاسبها)، که همراه با تنش و شعار و فریاد احزاب مخالف وزیر یاد شده بود، تعطیل شد.
وزیر امور اقلیت های هند به طور ضمنی برخی احزاب سیاسی بویژه بهارتیاجاناتا حزب اصلی و قدرتمند مخالف دولت هند را به دست داشتن در پرونده مالگون متهم کرد.
وی گفت که رییس پلیس ماهاراشترا اطلاعاتی علیه برخی از گروه ها و احزاب در ارتباط با پرونده مالگون در اختیار داشت و در شرایطی که حملات تروریستی در بمبئی بوقوع پیوست گروه های تندرو هندو نیز اقدام به ترور وی کردند.
پرونده مالگوندر رابطه با انفجارهایی است که برخی هندوهای افراطی در آن نقش داشته اند. مظنونان ومتهمان این پرونده مرتبط با برخی اعضای احزاب مخالف بویژه بهارتیاجاناتا می باشند.
آساق. 1459**310 شماره 151 ساعت 15:56 تمام

سرخط اخبار جهان