۲ دی ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 8120248
۰ نفر
ایندیپندنت : اشغالگران عراق برای توجیه جنایاتشان داستان پردازی می کنند ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/10/02 سیاسی.عراق.اشغال.فریبکاری تهران- ایندیپندنت نوشت: اشغالگران دیروز و فاتحان خیالی امروز عراق، همان گونه که در سال 2003 با دروغ و فریبکاری سرمستانه آواز سرخوشی سر دادند، امروز نیز دست به دامن همان دروغها و فریبکاری ها شده اند و برای توجیه اشغالگری و کشتارهایشان در عراق به داستان پردازی مضحک می پردازند.
به گزارش گروه اخبار صوتی و تصویری ایرنا، روزنامه ایندیپدنت در تفسیری در شماره روز دوشنبه خود می افزاید: آمریکا و انگلیس در عراق دچار سرمستی شده اند و مانند دوران سرنگونی صدام در گوش ما آواز لالایی سر می دهند تا ما را باز هم به خواب غفلت ببرند. ایندیپندنت می نویسد: آهنگساز و اعضای ارکستر این گروه نوازنده عبارتند از: بوش، بلر، چنی، رامسفلد، استرا، هون و رایس که هنوز در خوش خیالی سیر می کنند و می پندارند در این میدان نبرد تاریخ در کنار آنهاست.
ایندیپندنت متذکر می شود: بوش ماه گذشته در بازدید از پایگاه نظامیان آمریکایی در اردوگاه ویکتوری در عراق برای توجیه جنایاتش در عراق ادعاهای دروغین سال آغازین جنگ را تکرار کرد و گفت: عراق پرونده ای قطور در حمایت ار ترور و توسعه سلاحهای کشتار جمعی دارد و سابقا به طور روزمره از این سلاحها برای شلیک به سمت نظامیان آمریکایی استفاده و آشکارا قطعنامه های سازمان ملل را نقض می کرد.
بوش در ادامه این ادعاها افزود: عراقی هایی که از بازگشت به خانه و کشورشان وحشت داشتند ، اکنون به مدرسه می روند و زندگی عادی خود را در پیش گرفته اند. آمریکایی ها هم با افتخار به کشورشان باز می گردند.
ایندیپندنت در مطلب خود تصریح می کند: در هیاهوی این همه دورغ و نیرنگ، فقط جای یک جفت کفش عاری از هرگونه سلاح خالی بود تا از سوی یک عراقی به سمت بوش پرتاب شود تا از سر جان کذب و فریب بودن همه این ادعاها را با خشم ابراز کند.
در ادامه تفسیر ایندیپندنت آمده است: گوردون براون نخست وزیر انگلیس و همدست بوش در این اشغالگری نظامی در عراق داستان خود را سر می دهد .
براون مدعی است: سربازان انگلیسی با افتخار و به عنوان قهرمان به کشور باز می گردند. هم بوش و هم براون چشمانشان را به روی حقیقت های پنهان جنگ عراق کاملا بسته اند. وقایع بسیار ناگواری در عراق، سرزمین اشکهای ناتمام در طول مدت این جنگ رخ داد.
شمار بسیاری از سربازان انگلیسی که براون مدعی افتخارآمیز بودن آنها را دارد، از نظر جسمی و روحی به سبب این جنگ نامشروع و مورد انزجار همه مردم ، دچار آسیب های فراوان شده اند. امروز علاوه بر مخالفان جنگ، حتی موافقان هم در انگلیس می گویند که دولت با دروغ بافی هایش آنها را هیپنوتیزم کرد و فریبشان داد.
هانس بلیکس و اسکات ریتر بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی هر دو تائید کرده اند که در عراق هیچ سلاح کشتار جمعی وجود نداشته و ندارد.
کن کلارک نماینده پارلمان انگلیس هم اعلام کرد: من از ابتدا با جنگ عراق مخالف بودم . هیچ کس این ادعا را باور نمی کرد که صدام حسین سلاح کشتار جمعی داشته باشد که تهدیدی برای هیچ کس باشد. حتی جاسوسان آمریکایی و انگلیسی و بیشتر افراد وزارت خارجه انگلیس هم چنین باوری نداشتند.
روزنامه انگلیسی در ادامه خاطرنشان می کند: اوضاع عراق امروز به مراتب بدتر از دوران حکومت صدام حسین شده است . هفته گذشته نهلا حسین یکی از طرفداران حقوق زنان با شلیک گلوله کشته و گردن زده شد. 57 تن در کرکوک آتش زده شدند. اختلافات قومیتی و فرقه ای همچنان در اوج خود قرار دارد.
زنان عراقی امروز از حقوق کمتری نسبت به دوران حکومت صدام حسین برخوردارند. همه منابع طبیعی و سرشار عراق به یغما می رود. یک میلیون عراقی به واسطه این جنگ، مستقیم و غیرمستقیم جان باخته اند و فرزندان آنها در خطر بیماریهایی قرار دارند که از سلاحها و جنگی که ما برآنها تحمیل کرده ایم، سرچشمه می گیرد.
پنج میلیون عراقی آواره شده اند. آمریکا که خود بانی این جنگ بوده ، فقط 1700 نفر آنها را پذیرفته است. ورود به آمریکا که خود را سرزمین آزادی جا می زند فقط برای سگها و گربه های عراقی آزاد است . در سال 2007 تعداد 39 هزار عراقی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا مهاجرت کردند و فقط 300 تن آنها در انگلیس پذیرفته شدند. سوئد که هیچ نیرویی در عراق ندارد، 18 هزار تن از این مهاجران را اسکان داد. شاید بتوان پذیرفت که فقط در بخشهایی محدود از عراق اوضاع به حال عادی بازگشته است .
ایندیپندنت در پایان تحلیل خود با ابراز تاسف عمیق از فریبکاری اشغالگران عراق آورده است: کلام از شرح خشم میلونها عراقی بابت این همه تکبر شروران تاریخ که عراق را به ویرانه ای تبدیل کرده و بر سر خود تاج گل می آویزند ، ناتوان است. دروغ پشت سر دروغ و فریبکاری . اشغالگران خونخوار بدانند، رها شدن از این بیابان هرگز افتخار نیست .
صویر** 1591 1549** شماره 122 ساعت 14:49 تمام

سرخط اخبار جهان