مبادلات بازرگانی ازبکستان وترکیه در سال 2008 میلادی 7/6 درصد رشد کرد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/10/02 اقتصاد.اربکستان.ترکیه تاشکند - مبادلات بازرگانی بین ازبکستان وترکیه طی 10 ماه سال 2008 میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7/6درصد افزایش یافت و معادل 735 میلیون و 300 هزار دلار بود.
اولکر گوزل معاون وزیر بازرگانی خارجی ترکیه روز دوشنبه در مرکز تجارتی بین المللی تاشکند در جمع خبرنگاران افزود: در حالی که این شاخص در سال 2007 میلادی معادل 744 میلیون و 300 هزار دلاررا تشکیل داده است .
وی اظهار داشت : ترکیه در تمام زمینه های اصلاحات اقتصادی ازبکستان به طور فعال حضور دارد و خواستار گسترش بیش از پیش این همکاری است .
معاون وزیر بازرگانی خارجی ترکیه تاکید کرد: در حال حاضر در ازبکستان 546 شرکت مشترک از جمله 139 شرکت با صد درصد سرمایه سرمایه گذران ترکیه فعالیت می کند.
به گفته خانم اولکر گوزل ، امروز بین ترکیه و ازبکستان قراردادهایی در مورد همکاریهای اقتصادی و بازرگانی ، تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاریها و اجتناب از اخذ مالیات مضاعف امضا شده است .
هیات بازرگانی و اقتصادی ترکیه عصر دیروز برای سفری سه روزه وارد تاشکند شد.
امروز همچنین اجلاس مشترک بازرگانی و اقتصادی بین کارآفرینان و تجار ترکیه و ازبکستان برگزار و در آن راه های گسترش بیش از پیش همکاریهای بازرگانی و اقتصادی دو کشور بررسی شد.
هیات بازرگانی و اقتصادی ترکیه فردا از کارخانه های مختلف ازبکستان دیدن کرده و با روش های تولید در این کشور آشنا خواهد شد.
آساق 1459** شماره 121 ساعت 14:44 تمام

سرخط اخبار جهان