۲ دی ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 8120150
۰ نفر
کنسرت موسیقی سنتی ایران در سوریه برگزار شد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/10/02 فرهنگی.موسیقی سنتی.گروه بیدل دمشق - کنسرت موسیقی سنتی ایران کاری از گروه موسیقی بیدل به خوانندگی سیدحسام الدین سراج یکشنبه شب در سالن اپرای دمشق برگزار شد.
این موسیقی همزمان با افتتاح هفته فرهنگی ایران و سوریه برای دومین شب اجرا شده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، در این مراسم جمعی از فرهنگیان و هنرمندان، دانشجویان و علاقه مندان به موسیقی سنتی و خانواده نهادهای ایرانی در سوریه شرکت داشتند.
شور مستی، داغ جنون، مهر سیاه چشمان و عشق مستی با بهره گیری از اشعار مولانا و حافظ از تصنیفهایی بود که با آهنگسازی رامین کاکاوند اجرا شد.
در این کنسرت محمود فرهمند (تنبک )، شهرام میرجلال (عود)، رامین کاکاوند و بهرام خانی (هر دو نفر تار)، داوود ورزیده (نی ) و وحید خسروی (دف ) به هنرنمایی پرداختند.
هفته فرهنگی ایران در سوریه به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دمشق از روز شنبه 30 آذر آغاز شده و تا پنجشنبه 5 دی ادامه خواهد یافت.
افتتاح نمایشگاههای قرآن در آینه هنر، هنرهای تجسمی، کتاب، صنایع دستی، برنامه گروه موسیقی بیدل از حسام الدین سراج و همایش میراث و هنرهای اصیل ایرانی ازجمله برنامه های این هفته است.
در این هفته فیلمهای سینمایی آفتاب بر همه یکسان می تابد از عباس رافعی ، بلوغ از مسعود جعفری جوزانی، روز کارنامه از مسعود کرامتی و سینه سرخ از پرویز شیخ طاری به نمایش درخواهد آمد.
شبد * خاورم 1577* 1647* شماره 024 ساعت 08:47 تمام

سرخط اخبار جهان