۲۴ خرداد ۱۳۹۳،‏ ۱۵:۴۴
کد خبر: 81200702
۰ نفر
همدلي در فرهنگسراي ابن سينا به نمايش گذاشته شد

تهران بزرگ-ايرنا- نمايشگاه نقاشي با موضوع «همدلي در فضاي خانه ما» آثار حمزه سيدپور و ژيلا عبادي در فرهنگسراي ابن سينا برپا شد.

به گزارش روز شنبه ايرنا از فرهنگسراي ابن سينا، در اين نمايشگاه نقاشي، تعداد 60 اثر در ابعاد متفاوت در سبك رئال و امپرسيون، رنگ و روغن، آكروليك و مداد رنگي، از 24 تا 29 خردادماه در نگارخانه ابن سينا به نمايش گذاشته شده است.

فرهنگسراي ابن سينا در شهرك قدس، فاز يك، خيابان ايران زمين شمالي واقع است.*خط و نشون در فرهنگسراي شفق

اين نمايشگاه با هدف آشنايي با هنرمندان رشته گرافيك و توجه و اهميت به هنر گرافيك به ويژه نشانه در اين رشته هنري و آموزش و دقت در كاربردهاي آن در هنر ارتباطات در فرهنگسراي شفق برپا شده است.

ابوذر محمدي هنرمند اين آثار، طراح گرافيك تجربي و مهندسي تبليغات تجاري است كه بيش از 12 سال سابقه طراحي نشانه هاي تجاري دارد، وي داراي مدرك بين المللي مهندسي تبليغات است و در كارنامه خود همكاري به عنوان مشاور فرهنگي و طراح گرافيك با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و شهرداري تهران، اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان مركزي، زيبا سازي اراك، دانشگاه پيام نور، طراح گرافيك و مشاور تبليغات آكادمي رباتيك ايرانيان داشته است.

مدير هنري و مشاور تبليغات گروه شركت هاي رايكا و برپايي نمايشگاه 1و2و3 خط و نشون در اراك، كرمانشاه و مشهد و نيز نفر برگزيده نمايشگاه گروهي طراحي نشانه ساينا از ديگر سوابق محمدي است.

فرهنگسراي شفق در خيابان سيد جمال الدين اسد آبادي،خيابان 21،بوستان شفق واقع است.*نمايشگاه گروهي سفال در فرهنگسراي بهمن

در اين نمايشگاه گروهي سفال اساتيد لاله جين همدان، 205 تابلو اثر در قالب نقش برجسته (كتيبه)، سفال لعاب دار كوره اي، ميناكاري و نقاشي روي سفال با ابعاد مختلف، در معرض بازديد عموم علاقمندان قرار دارد.

در اين نمايشگاه كه با هدف ترويج هنر اصيل ايراني در قالب معرفي هنرمندان سفالگر كشور برگزار مي شود، آثار استاداني همچون هادي بهرامي سيف، مهدي بهرامي سيف، شهرام حبيبي، مجيد غفاري و علي الماسي با موضوعات متنوع به نمايش گذاشته شده است.

اين نمايشگاه تا 5 تير ماه در گالري شماره يك فرهنگسراي بهمن واقع در ميدان بهمن برپاست.*نمايشگاه طراحي و سياه قلم در نگارخانه آبي

نگارخانه آبي از 24 خردادماه به مدت 10روز ميزبان آثار محمد سليماني است.

سليماني متولدسال 1367و كارشناس كتابت و نگارگري است، وي در اين نمايشگاه 20 اثر برگزيده از آثار خود را با سبك طراحي و تكنيك سياه قلم به نمايش مي گذارد.

علاقه مندان براي بازديد از اين نمايشگاه مي توانند از ساعت 9 تا 19 به فرهنگسراي اميد واقع در؛ ميدان امام حسين، خيابان 17 شهريور، خيابان خشكبار چي، بوستان خيام مراجعه كنند.*نمايش آثار عكاسخانه زيبا

دويست و دومين نمايشگاه موزه عكسخانه ‌شهر با عنوان «عكاسخانه زيبا» به نمايش عكس‌هاي دهه 20 تا 50 خورشيدي از كارهاي عكاسخانه زيباي اصفهان اختصاص دارد.

اين نمايشگاه شامل50 عكس سياه و سفيد در اندازه‌هاي مختلف از مجموعه الهه عبدالله‌آبادي است. عكاسخانه زيبا سال 1320 خورشيدي توسط رضا فرزان و با اعلام رسمي «عكاسي بانوان توسط بانو براي اولين بار در اصفهان» افتتاح شد. تا اوايل انقلاب او و همسرش اشرف‌السادات مقصودي، داخل و خارج از عكاسخانه به انجام سفارشات عكاسي مشتريان مشغول بودند.

با پيروزي انقلاب و در پي آن افزايش عكاسان زن در عكاسخانه‌ها، كار عكاسخانه زيبا از رونق افتاد و سال 1387 اموال آن فروخته و عكاسخانه يك سال بعد تخريب شد.

عكس‌هاي انتخاب شده در اين نمايشگاه حاصل نگاهي كنجكاوانه بر عكس‌هاي عكاسخانه زيبا و مروري هرچند اجمالي بر عكس‌هاي كودكان، خانواده‌ها و عروس و دامادهاي اين عكاسخانه در دهه‌هاي 20 تا 50 خورشيدي هستند.

الهه عبدالله‌آبادي متولد 1367 در نيشابور و دانش‌آموخته مقطع كارشناسي عكاسي در اصفهان و كارشناسي ارشد عكاسي در تهران است، وي پيش از اين يك نمايشگاه انفرادي با عنوان «آني از زمان و مكان» را ارديبهشت ماه 91 در گالري آرته برگزار كرده كه يكي از مجموعه هاي معرفي شده در نشريه Private فرانسه در زمستان 92 هم بود.

نمايشگاه «عكاسخانه زيبا» تا ششم تيرماه روزهاي شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 تا 13 و 14 تا 17 و پنجشنبه‌ها از ساعت 9 تا 13 در موزه عكسخانه شهر واقع در؛ ميدان هفت تير، خيابان بهار شيراز، بوستان بهار شيراز داير است.

تهرام/7245/ 699