دزفول در آستانه نيمه شعبان غرق در جشن و شادي است

دزفول - ايرنا - در آستانه عيد بزرگ نيمه شعبان ، شهر دزفول غرق در جشن و شادي شده است.

به گزارش روز پنجشنبه ايرنا ، مشتاقان و بيقراران ظهور يگانه منجي عالم بشريت (عج) در دزفول از چند روز پيش با آذين بندي مساجد ، معابر و خيابان ها آغوش خود را براي استقبال از اين روز بزرگ گشوده اند.

اين روزها، بوي گلاب و اسپند شامه هر عابري را در خيابان ها و كوچه هاي دزفول مي نوازد و انتظار بي صبرانه مشتاقان ظهور را در اين ديار به نمايش مي گذارد.

عاشقان خاندان عصمت و طهارت در دزفول در تكاپو هستند جشن هايي باشكوه و در خور شان والاي امام عصر (عج) برگزار كنند.

اين موج دلدادگي، پير و جوان ، زن و مرد نمي شناسد و از تمامي طيف ها و گروه ها عاشقان و منتظران را به پيشواز از جشن نيمه شعبان فرا خوانده است.

برگزاري آيين مولودي خواني در مساجد و اماكن زيارتي از جلوه هاي استقبال از عيد بزرگ نيمه شعبان در دزفول است كه به اوج رسيده است.

مردم خسته از زندگي روزمره دنيوي با حضور در مساجد، حسينيه ها و مهديه ها دستان خود را به التماس ظهور امام عصر (عج) به سوي آسمان دراز كرده و اشك ريزان نداي ˈ اللهم عجل لوليك الفرج ˈ سر مي دهند.

اين روزها نگاه هاي منتظر چشم به ظهور منجي دوخته است تا شايد اين جمعه همزمان با روز بزرگ نيمه شعبان ، انتظار براي هميشه پايان يابد و مهدي موعود (عج) يگانه منجي عالم بشريت ، چشم بيقراران را به ظهور خويش روشن كند.

آيين جشن نيمه شعبان بعد از اقامه نماز ظهر و عصر پنجشنبه در بسياري از مساجد و حسينيه هاي شهر دزفول با مولودي خواني و پخش نقل و شيريني آغاز شده است.

آذين بندي خيابانها ، ميادين و معابر شهري دزفول در آخرين ساعات باقي مانده تا شب نيمه شعبان نيز به اوج رسيده به طوريكه تردد در خيابانهاي اين شهر به كندي انجام مي شود.

در شب نيمه شعبان آستان متبرك حضرت سبزقبا(ع) دزفول ميزبان خيل عاشقان امام عصر حضرت مهدي موعود (عج) از مناطق مختلف خواهد بود.

به مناسبت خجسته ميلاد قائم آل محمد(عج) ،اجتماع بزرگ منتظران ظهور در كنار مزار سرباز گمنام امام زمان (عج) در دزفول برگزار مي شود.ك/3 648

سرخط اخبار استان‌ها