پرداخت زكات مسير تحقق عدالت اجتماعي را تسهيل مي ‌كند

سلماس، اروميه - ايرنا - امام جمعه سلماس ترويج و احياي فريضه زكات را وظيفه‌اي همگاني دانست و گفت: پرداخت زكات مسير تحقق عدالت اجتماعي را تسهيل مي‌كند.

حجت الاسلام سيدمحمد موسوي روز پنجشنبه در جلسه ستاد زكات اين شهرستان افزود: امام خميني (ره) احياگر فريضه زكات در عصر امروز است.

وي گفت: احياي سنت‌هاي الهي همچون زكات و كمك به فقرا و نيازمندان از جمله بركات انقلاب اسلامي است.

وي افزود: امام راحل همزمان با پيروزي انقلاب اسلامي به منظور مبارزه با فقر و محروميت و رفع مشكلات نيازمندان نهاد ارزشمندي همچون كميته امداد امام خميني (ره) را تشكيل داد و اين نهاد مقدس منشأ خير و بركات زيادي بوده است.

حجت الاسلام موسوي با بيان اينكه احياي فريضه زكات و همچنين امر به معروف و نهي از منكر از بركات عظيم انقلاب الهي امام راحل است اضافه كرد: با تشكيل شوراي دبيرخانه زكات و فعاليت‌هاي خوب اين شورا به‌ويژه تلاش‌هاي كميته امداد امام خميني (ره) شاهد توفيقات چشم‌گيري در زمينه پرداخت و مديريت زكات در سطح استان و شهرستان هستيم.

وي گفت: اهداي مسئوليت‌هاي زكات به كميته امداد امام خميني (ره) موجب احيا و گسترش اين فريضه الهي در سطح جامعه شده است.

فرماندار سلماس هم در اين جلسه اظهار كرد: جمع‎آوري زكات يكي از اقدامات انجام شده براي رفع محروميت‎زدايي در سطح جامعه است.

مرتضي نظري گفت: يكي از اهداف اصلي كميته امداد امام خميني (ره) از اجراي طرح‎هاي مشاركتي اين نهاد، محروميت ‎زدايي و كمك به خانواده‎هاي زير پوشش و اقشار نيازمند است.

رئيس كميته امداد امام خميني (ره) سلماس نيز در اين جلسه گفت: طرح جمع‎آوري زكات به طور ويژه براي محروميت‎زدايي و احداث پروژه‎هاي عام‎المنفعه اجرا مي‎شود.

اروج نيكخوي با بيان اينكه ميزان زكات جمع آوري شده در اين شهرستان از رشد30 درصدي برخوردار است افزود: در طول سال اقدامات مختلفي براي ترويج فرهنگ پرداخت زكات در سطح شهرستان انجام شده كه از آن جمله مي ‎توان به برگزاري جلسات توجيهي با حضور كشاورزان، روحانيت، اعضاي ستاد زكات، نصب پارچه و بنر و نيز اعزام مبلغ اشاره كرد.

شهرستان سلماس با 200 هزار نفر جمعيت در شمال استان آذربايجان غربي قرار دارد.

عمده سهم اشتغال مردم اين شهرستان، كشاورزي و باغداري است.

7127/581