گسترش حمل و نقل عمومي از برنامه هاي شهرداري اروميه است

اروميه - ايرنا - شهردار اروميه گفت: مديريت اين شهر به دنبال پيروي از الگوي شهرهاي پيشرفته در گسترش حمل و نقل عمومي است.

محمد حضرت پور روز سه شنبه در كارگاه آموزشي نرم افزار شبيه ساز ترافيكي كه با حضور دبيران شوراي ترافيك استانها و معاونان حمل و نقل و ترافيك كلانشهرهاي كشور در دهكده ساحلي چي چست اروميه برگزار شد افزود: در اين راستا سعي داريم خط تراموا را در مناطق مركزي شهر اروميه راه اندازي كنيم.

وي اضافه كرد: علاوه بر آن در حال حاضر، طرح ويژه اي نيز براي بهره مندي از دوچرخه آماده مي كنيم تا بتوانيم از مزاياي آن نيز بهره مند شويم.

وي اظهار كرد: با تحقق اين طرح ها مي توان در افق 1405، اروميه را شهري پاك قلمداد كرد ولي بايد با تمام توان در اين راستا گام برداريم.

شهردار اروميه از ساخت افزون بر 300 هزار مترمربع پياده رو در سطح شهر اروميه در دو سال گذشته خبر داد و گفت: اين امر نيز مي تواند در كاهش استفاده از سواري و توجه به پياده روي به ويژه در مركز شهر موثر باشد.

حضرت پور ادامه داد: امروزه در كشورهاي پيشرفته، شهرها با تكيه بر امكانات سخت افزاري در مقابله با ترافيك كار نمي كنند و بيشتر توجه آنها بر استفاده از امكانات نرم افزاري است.

وي افزود: اميدواريم ما نيز در آينده به اين سمت حركت كنيم و حل مشكل ترافيك را تنها در اضافه كردن امكانات سخت افزاري پرهزينه ندانيم.

ترافيك، يكي از مهمترين معضلات شهر اروميه است و با توجه به آمار ارائه شده افزون بر 250 هزار خودرو در اروميه نزديك به 700 هزار نفري تردد مي كنند كه تراكم بسيار بالايي است.

8136/581

سرخط اخبار استان‌ها