احضار مدیر فیس بوك به دادگستری فارس كذب محض است

شیراز - ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب اسلامی شیراز گفت: اخباری كه در برخی سایت های مجازی دال بر احضار زاكربرگ مدیر فیس بوك توسط دادگستری فارس انتشار یافته به كل تكذیب می شود.

'علی القاصی مهر' شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: البته یكسری شكایات از افراد خصوصی نسبت به فیس بوك در خصوص انتشار برخی تصاویر و فیلم ها وجود دارد.

وی همچنین موضوع فیلترینگ واتس اپ و نرم افزار اینستاگرام توسط یك قاضی شیرازی را هم تكذیب كرد و اظهار داشت : هیچگونه فیلترینگی در این زمینه تاكنون نداشته ایم .

این مقام قضایی ادامه داد: البته در این رابطه نیز شكایت هایی از این سایت ها در زمینه كلاهبرداری های اینترنتی توسط برخی ها و یا انتشار تصاویر غیر اخلاقی وجود دارد كه شاكیان خواستار شناسایی عوامل ان شده اند.

وی با تاكید بر اینكه در این خصوص هم دستور فیلترینگی صادر نشده اظهار داشت : در حال رسیدگی به شكایات افراد در این زمینه هستیم .

این مقام قضایی یادآورشد: شكایات افراد خصوصی از فیس بوك و مدیر اجرایی واتس اپ و نرم افزار اینستاگرام در دو شعبه ویژه رایانه ای شیراز در دست بررسی می باشد.

گفتنی است در برخی از سایت ها اخباری مبنی بر احضار مدیر فیس بوك توسط دادگستری فارس و یا فیلترینگ واتس اپ و نرم افزار اینستاگرام توسط یك قاضی شیرازی انتشار یافته است .ك/3

667/ 3404