۴ خرداد ۱۳۹۳،‏ ۲۰:۱۸
کد خبر: 81177338
۰ نفر
شایعه ساز خفاش شب در خوزستان دستگیرشد

اهواز- ایرنا- معاون اجتماعی پلیس خوزستان شایعه فعالیت یك گروه شرور و آدم ربا موسوم به خفاش شب در منطقه را رد كرد و گفت: این شایعات بی اساس بوده و برای ایجاد ناامنی از سوی دشمنان دامن زده می شود وعامل آن نیزدستگیرشده است .

به گزارش روزیكشنبه پایگاه خبری پلیس خوزستان، ' سرهنگ سید رحمان موسوی' افزود: فرد دستگیر شده در هرمزگان با اعتراف به دروغ بودن این خبرخود را عضو فضای فیس بوك با اعضای چند هزار نفری اعلام كرد كه تحت تاثیر شبكه های خارجی مخالف با نظام جمهوری اسلامی برای القاء ناامنی در كشور این شایعه را طراحی كرده است.

در روزهای اخیر گروهی افراد دست پرورده های ضد انقلاب با هدف ناامن سازی فضای روانی جامعه از طریق شبكه های اجتماعی و گروه های ' واتس آپ، فیس بوك، وایبر و غیره' در خصوص قتل تعدادی دختر در شهرستان های مختلف توسط یك باند آدم ربا به نام ' خفاش شب' نگرانی هایی را برای مردم ایجاد كرده اند.

وی گفت: این افراد با هدف ایجاد وحشت و ناامیدی در میان خانواده ها به خصوص زنان و دختران جوان، در تشریح دروغ پردازی های خود در مورد ربودن تعدادی دختر از باندهایی مخوف به نام خفاش شب و گفتن مطالب بی اساس چون دوختن چشم ها و دهان آن ها و ارائه تصایر در فضای مجازی قصد درمستند كردن دروغ های خود داشتند.

سرهنگ موسوی افزود: از آنجا كه انتشار این گونه اخبار صحت نداشته و همگی از منابع غیر رسمی و شبكه های اجتماعی نامعتبر بیگانه منتشر شده، به همین دلیل پلیس به منظور شناسایی و دستگیری این افراد و تنویر افكار عمومی از اهداف خصمانه آن ها وارد عمل شد و ماموران پلیس در استان هرمزگان عامل نشر این خبر به هویت ' س-ش' شناسایی و دستگیر كرد.

وی بیان داشت: افرادی كه هدف دامن زدن به این شایعات راداشته باشند در كمترین زمان ممكن با اقدامات فنی و تخصصی پلیس آن ها را شناسایی و با عاملان برخورد قانونی می شود.

در پی رواج این شایعه در چند روز اخیر موجی از نگرانی و وحشت بین خانوادهها از ترس تردد فرزندانشان در خیابانهای شهر در برخی نقاط استان بویژه اهواز مركز خوزستان ایجاد كرده است.

7158/538 / 1539