۴ خرداد ۱۳۹۳،‏ ۱۲:۰۷
کد خبر: 81176568
۰ نفر
برگزاری همایش بین المللی پتروشیمی با حضور 15 كشور

تهران - ایرنا - یازدهمین همایش بین المللی صنعت پتروشیمی با حضور 228 شركت ایرانی و 36 شركت خارجی از 15كشور دیگر در نیمه دوم خرداد ماه امسال در تهران برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، معاون مدیرعامل شركت ملی صنایع پتروشیمی روز یكشنبه در نشست خبری، اظهار داشت: این همایش در روزهای 17 و 18 خردادماه در سالن همایش های صدا و سیما برگزار می شود.

محمدحسن پیوندی افزود: شركت های خارجی از كشورهای آلمان، فرانسه، چین، یونان، هند، ایتالیا، ژاپن، عربستان، سنگاپور، كره جنوبی، اسپانیا، سوئیس، تونس، امارات عربی متحده و ویتنام در این همایش حضور خواهند داشت.

وی افزود: برگزاری این همایش بخش مهمی از آشنایی سرمایه گذاران خارجی با طرح های صنعت پتروشیمی ایران در جذب سرمایه خواهد داشت.

وی با بیان اینكه در گذشته این همایش هر دو سال یك بار برگزار می شد، اظهار داشت: با توجه به تحولات سیاسی كشور و فرآیند مثبت دیپلماسی و مذاكرات با 1+5 تصمیم گرفته شد كه این همایش در خردادماه سال جاری برگزار شود.

وی خاطرنشان كرد: همچنین برگزاری این همایش و حضور سرمایه گذاران خارجی تاثیر مثبتی را بر فرآیند مذاكرات هسته ای و لغو تحریم ها خواهد داشت.

اقتصام(3)2022/9132**1558

سرخط اخبار اقتصاد