800 دستگاه واگن باری راه آهن عراق در اراك بهسازی و بازسازی می شود

اراك-ایرنا-مدیرعامل شركت واگن پارس اراك گفت: 800 دستگاه واگن باری شبكه حمل و نقل ریلی كشور عراق در این شركت بازسازی و بهسازی می شود

' محمد محمدی' روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بازسازی واگن های شبكه حمل و نقل عراق بدنبال سفر اخیر به این كشور و پیگیری قرارداد قبلی واگن پارس با راه آهن عراق در برنامه كاری قرار گرفته است.

وی اضافه كرد: این قرارداد به ارزش 44 میلیون دلار به منظور بازسازی بخشی از ناوگان شبكه حمل و نقل ریلی كشور عراق منعقد شده است.

وی با بیان اینكه پیش نویس این قرارداد در سال های قبل تدوین شده اما به دلیل وجود برخی مشكلات به مرحله اجرا نرسیده بود، افزود: بر اساس چشم انداز همكاری های ریلی جمهوری ایران و كشور عراق در صورت نهایی شدن این قرارداد و شروع بازسازی واگن های باری این كشور، همكاری های اقتصادی دو كشور رشد چشمگیری پیدا می كند.

مدیرعامل واگن پارس اراك اظهار كرد: در مرحله دوم این قرارداد 800 واگن باری دیگر نیز توسط واگن پارس اراك باسازی و نوسازی می شود كه اجرایی شدن این پروژه به كیفیت عملكرد واگن پارس در مرحله اول بستگی دارد.

محمدی اضافه كرد: میانگین عمر واگن های باری فعال در شبكه حمل و نقل كشورمان نیز وضعیت مطلوبی ندارد و بیشتر واگن ها عمری بالای 25 سال دارند.

وی افزود: شركت واگن پارس اراك به عنوان بزرگترین تولید كننده واگن های مسافری و باری خاورمیانه آمادگی دارد تا در نوسازی ناوگان حمل و نقل ریلی داخلی و خارجی مشاركت كند.

وی گفت: توسعه شبكه حمل و نقل ریلی ضمن افزایش مزیت های اقتصادی در كشور، به افزایش تولید شركت های واگن ساز نیز كمك شایانی می كند.

شركت واگن پارس اراك یكی از واحدهای مادر تخصصی ایران در حوزه ساخت و تعمیرات اساسی خودروهای ریلی است كه در سال ۱۳۵۴ تاسیس شده است .

این شركت در سال ۱۳۶۴ با سرمایه گذاری سازمان نوسازی صنایع ایران به یكی از زیر مجموعه‌های این سازمان پیوست.ك/3

7112/559/ 605

سرخط اخبار اقتصاد