۲ خرداد ۱۳۹۳،‏ ۱۵:۵۸
کد خبر: 81174358
۰ نفر
سه شهرك فناوری در تهران ایجاد می شود

تهران- ایرنا- استاندار تهران از ایجاد سه شهرك فناوری در این شهر خبر داد و گفت كه این شهرك ها در مرحله طراحی است.

سیدحسین هاشمی روز جمعه در حاشیه مراسم آغاز به كار سومین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری به خبرنگار علمی ایرنا گفت: قرار است این سه شهرك در محدوده مناطق شهریار، پردیس و حدفاصل ورامین و شهرستان ری ایجاد شود.

وی با بیان این كه هم اكنون یكی از این شهرك ها دارای مجوز است خاطر نشان كرد: دو شهرك فناور دیگر در مرحله دریافت مجوزهای لازم است.

استاندار تهران با بیان اینكه صنایع پیشرفته (های تك ) در زمره صنایع روز دنیا محسوب می شود گفت كه تنها این صنایع می توانند تا شعاع 120 كیلومتری تهران فعالیت كنند و صنایع دیگر این اجازه را ندارند.

هاشمی با تاكید بر اینكه شهر تهران استعداد بالایی برای سرمایه گذاری دارد،از گشایش مركز جذب سرمایه گذار در استان تهران در خرداد ماه جاری خبر داد.

وی همچنین اعلام كرد كه سمینار جذب سرمایه خارجی در آینده نزدیك با همكاری بخش خصوصی برگزار می شود.

سومین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری امروز جمعه با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و لوران جاگاریان سفیر روسیه در جمهوری اسلامی ایران با حضور 57 شركت دانش بنیان خارجی به طور رسمی در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش یافت.

این نمایشگاه سه روزه تا روز چهارم خرداد ماه به كار خود ادامه می دهد و هدف از برگزاری آن بستر سازی برای تبادلات فن آوری میان شركت های توانمند خارجی و شركت های دانش بنیان و فن آور ایرانی است.

در این نمایشگاه شركت های دانش بنیان از كشورهای روسیه، هند، بلژیك، اتریش، تركیه، آلمان، انگلیس، چین و كره جنوبی و دیگر كشورها حضور دارند.

در نمایشگاه INOTEX2014 شركت های خارجی و داخلی به ارایه آخرین دستاوردهای فناوری و نوآوری در حوزه های ارتباطات و فناوری اطلاعات، نفت، گاز و پتروشیمی، اتوماسیون صنعتی و سیستم های هوشمند، زیست فناوری، نانو فناوری، انرژی های نو، هوافضا، تجهیزات پزشكی، زمین شناسی و مواد جدید خواهند پرداخت.

علمی(4)**1497**9190**1561