۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳،‏ ۱۴:۲۶
کد خبر: 81170709
۰ نفر
شایعه ساز خفاش شب در بوشهر دستگیرشد

بوشهر- ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب بوشهر گفت: عامل اصلی انتشارشایعه ربودن زنان و دختران توسط خفاش شب دروغین در استان بوشهر كه با این اقدام خود باعث ایجاد جو روانی و ناامنی دراین استان شده بود، دستگیر شد.

علی حسن پور روز سه شنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: این فرد با 25 سال سن كارمند یكی از شركت های بخش خصوصی در بوشهر و مدیر گروه یكی از شبكه های اجتماعی (فیس بوك) در بوشهر است كه 40هزار عضو فعال دارد.

وی اضافه كرد: با توجه به اهمیت موضوع با اقدام خوب و بموقع پلیس فتا( فضای تبادل اطلاعات) فرماندهی انتظامی استان بوشهر وی را دستگیر كرد و هم اینك در بازداشت به سر می برد.

دادستان عمومی و انقلاب بوشهر ادامه داد: درتحقیقات اولیه از این متهم ضمن اعتراف به انتشار و درج این مطلب غیر واقعی و كذب در صفحه اجتماعی خود عنوان داشته در انتشار این مطالب فكر عواقب كار خود را نمی كرده است.

حسن پور گفت: این فرد در بازجویی اعتراف كرده است تصویری كه در كنار این مطالب بارگذاری و منتشر كرده است مربوط به تصادف خانمی در خارج از كشور است.

وی با بیان این كه عامل انتشار شایعه خفاش شب با عذرخواهی از مردم از اقدام خود اظهارندامت كرده است افزود: براساس ماده 18 قانون جرایم رایانه ای اقدام وی نشر اكاذیب به منظور تشویش اذهان عمومی است.

دادستان عمومی و انقلاب بوشهرگفت: در صورت اثبات موضوع در مرجع قضایی قانون گذار سه ماه و یك روز تا دو سال زندان و جزای نقدی برای چنین جرمی پیش بینی كرده است.

وی گفت: هم اینك پرونده قضایی عامل اصلی شایعه خفاش شب در یكی از شعبه های دادسرای عمومی و انقلاب بوشهر در دست رسیدگی است.

در هفته های اخیر شایعاتی از طریق اینترنت و صفحه های اجتماعی و پیامك تلفن همراه مبنی بر ربودن دختران و زنان توسط خفاش شب و اعضای برخی فرقه های مذهبی انحرافی در سطح شهرهای استان بوشهر منتشر و باعث نگرانی مردم و خانواده ها شده بود. ك/3

628/539 /675

سرخط اخبار جامعه