صفار هرندي: اصل مذاكرات و تيم هسته اي مورد تاييد و اعتماد رهبري است

تبريز - ايرنا- عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: اصل مذاكرات هسته اي جمهوري اسلامي با گروه 5+1و تيم مذاكره كننده مورد تاييد و اعتماد رهبر معظم انقلاب اسلامي است.

محمدحسين صفار هرندي يكشنبه شب در جمع سرگروه هاي حلقه هاي صالحين آذربايجان شرقي، از اينكه عده اي در زمينه مذاكرات اخير دچار افراط و تفريط شده اند، ابرازتاسف كرد و افزود: كساني كه توافق هاي اخير را با عناويني همچون معاهده تركمانچاي و ننگين ياد مي كنند به شدت دچار اشتباه و خطا شده و در مسير افراط گرايي گام بر مي دارند.

وي گفت: بايد توجه داشت كه هر اعتمادي به معناي نبود خطا و اشتباه در مسير مذاكرات و افراد مورد اعتماد نيست، و اين مذاكرات نيز دچار خطاهايي است.

صفارهرندي ادامه داد: رهبري معظم انقلاب اسلامي در اين زمينه طي تذكري خطاب به مسوولان سياست خارجي فرمودند نقاط ضعف در مراحل اوليه نبايد در مرحله پاياني ديده شود.

وي با حمايت از تيم مذاكره كننده كشورمان در مذاكرات هسته اي، گفت: وقت آن است كه مصمم تر روي مواضع گذشته خودمان بايستيم، چرا كه تجربه ثابت كرده در طول اين سال ها با ايستادن بر سر مواضع خود رو به جلو حركت كرديم.

وزير اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامي همچنين با بيان اينكه پس از انبيا و ائمه معصومين (ع) به لحاظ جامعيت كسي همسنگ امام خميني (ره) را نمي توانيم پيدا كنيم، گفت: امام راحل شاني داشت كه به غير از ايشان در فرد ديگري وجود نداشت و آن شان موسسي ايشان بود.

صفارهرندي اظهار كرد: شان بالاي امام خميني (ره) اين بود كه توانست آرزوي صدها ساله شيعيان را كه تاسيس حكومت اسلامي و شيعي بود، تحقق بخشد.

وي با اشاره به جايگاه رفيع اصل ولايت فقيه در اسلام، يادآوري كرد: رتبه ولي فقيه غيرمعصوم به لحاظ اختيارات و شان حكومتي هيچ فاصله اي با امام معصوم (ع) ندارد و فقط تفاوت آنها در حوزه ولايت تكويني است.

صفار هرندي با اظهار تاسف از نگاه برخي ها كه فكر مي كنند ايران كنوني موقعيت زمان امام خميني(ره) را ندارد، گفت: امام راحل زماني كه انقلاب را پايه ريزي كرد كجا اين همه سرباز آماده و عاشق ولايت را داشت؟

وي با اشاره به دلايل متعدد ناكامي تحريم هاي استكبار جهاني عليه ايران، افزود: ظرفيت ها و توانايي هاي كنوني جوانان كشور آنقدر پشت اين نظام را مستحكم كرده كه به رغم خودكفايي در خيلي از بخش ها، امكانات لازم را از جاهاي ديگر وارد كشور كرده و به نوعي تحريم ها را دور مي زنيم.

صفار هرندي با نگاهي به شرايط كشورهاي منطقه و تحولات سوريه و افغانستان، اظهار كرد: هر اتفاقي كه در چند سال اخير در منطقه رخ داده به ضرر آمريكا و به نفع كشور ما بوده است.

7236/587

سرخط اخبار استان‌ها