۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳،‏ ۱۵:۰۵
کد خبر: 81166687
۰ نفر
دانشگاه صنعتی اصفهان مورد حمله سایبری قرار گرفت

اصفهان - ایرنا - كاربرانی ناشناس به پهنای باند شبكه اینترنت دانشگاه صنعتی اصفهان حمله كردند.

به گزارش روز شنبه ایرنا، مركز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی اصفهان با انتشار اطلاعیه ای اعلام كرد: دلیل قطع ارتباط شبكه این دانشگاه با شركت زیرساخت، حمله سایبری از بیرون از دانشگاه است.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: كارشناسان مركز فناوری اطلاعات و شركت زیرساخت درحال انجام اقدامات لازم برای مقابله با این حمله هستند.

یك منبع آگاه نیز روز شنبه به ایرنا گفت: این حمله سایبری از هفته گذشته و بر روی آی پی (IP) آدرس های پهنای باند دانشگاه آغاز شده است.

وی افزود: این حمله فقط منجر به قطع و وصل شدن شبكه اینترنت دانشگاه صنعتی اصفهان شده و با توجه به سامانه های قوی پیشگیرانه در داخل دانشگاه، تاثیری یا نفوذی بر وب سایت ها و پایگاه های اینترنتی نداشته است.

وی اظهاركرد: به نظر می آید این حمله بدون هدف و توسط كاربر یا كاربرانی از خارج از كشور انجام شده است.

این منبع آگاه، این حمله سایبری را از نوع حمله «منع سرویس توزیع شده» خواند و افزود: برای مقابله با این نوع حمله باید از سطوح بالای دسترسی به پهنای باند اقدام كرد.

حمله منع سرویس (Denial of Service) نوعی از حمله سایبری ‌است كه هدف آن از كار انداختن سرویس یا سرویس‌های خاص از روی سرور مورد نظر است كه به طور معمول برای از كار انداختن سرویس « اچ تی تی پی » (http) به كار می‌رود.

این حمله باعث پایین آوردن سرعت و كیفیت سرویس‌ دهی شبكه و از دسترس خارج شدن سایت‌ها بر روی سرور می شود.

انجام این حمله تحت هر شرایطی جرم محسوب می‌شود و پیگرد قانونی دارد.

دانشگاه صنعتی اصفهان با 10 هزار دانشجو یكی از سه دانشگاه دولتی بزرگ شهر اصفهان است.

ت/7148/ 7132