تاكيد ايران و الجزاير بر گسترش همكاري بيشتر براي مبارزه با جرايم سازمان يافته

تهران - سردار سرتيپ 'اسماعيل احمدي مقدم' فرمانده نيروي انتظامي كشورمان در ديدار با 'طيب بلعيز' وزير كشور الجزاير، بر ضرورت گسترش هرچه بيشتر همكاريهاي دو كشور در زمينه مبارزه با انواع جرائم، بويژه جرائم سازمان يافته فرامرزي تاكيد كردند.

به گزارش ايرنا به نقل از سفارت ايران در الجزيره، سردار احمدي مقدم كه به الجزاير سفر كرده شامگاه پنجشنبه در سومين روز سفر خود با طيب بلعيز وزير كشور الجزاير ديدار و گفت وگو كرد.

طرفين در اين ديدار در زمينه همكاري هاي امنتيي و انتظامي بويژه جرايم سازمان يافته كه مي تواند چالش بزرگي در امنيت صلح وثبات دو كشور باشد، به تبادل نظر پرداختند.

وزير كشور الجزاير در اين ديدار از توسعه همكاري ها در زمينه هاي امنيتي و انتظامي استقبال كرد و خواستار انجام گام هاي عملي تر از سوي مقامات مسئول دو كشور شد.

سردار احمدي مقدم نيز با ابراز رضايت از سفر به الجزاير و گفت و گو و بازديد از مراكز امنيتي و پليسي اين كشور، مراتب تمايل وزير كشور جمهوري اسلامي ايران را در تقويت همكاريهاي دو كشور و سفر بلعيز به تهران ابلاغ كرد.

در سفر فرمانده نيروي انتظامي كشورمان به الجزاير، همچنين صورتجلسه همكاري هاي دو كشور در زمينه انتظامي و امنيتي توسط روساي پليس دو كشور امضاء شد.

سردار سرتيپ 'اسماعيل احمدي مقدم' روز دوشنبه پس از ورود به پايتخت الجزاير در ديدار با سرلشگر 'عبدالغني هامل' مديركل اداره امنيت ملي ( پليس ) اين كشور، در خصوص همكاري هاي بيشتر دو كشور در زمينه مبارزه با تروريسم، مواد مخدر، مهاجرت غيرقانوني و ديگر فعاليت هاي نيروهاي پليس به تبادل نظر و رايزني پرداخت.

فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي را در اين سفر، فرمانده پليس مبارزه با مواد مخدر (رييس پليس فتا)، فرمانده دانشكده نيروي انتظامي و تني چند از فرماندهان اين نيرو همراهي مي كنند.

شبد** 1200 ** 1597

سرخط اخبار جامعه