جهانگیری:افق روابط جمهوری اسلامی ایران و بلاروس بسیار روشن است

تهران - ایرنا - معاون اول رییس جمهور افق روابط جمهوری اسلامی ایران و بلاروس را بسیار روشن ارزیابی كرد و گفت: اهتمام و تلاش دولت تدبیر و امید برای تقویت روابط با كشور دوست بلاروس در تمامی حوزه ها است.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسحاق جهانگیری عصر امروز(سه شنبه) در دیدار ویكتور ریباك واسیلی یویچ سفیر بلاروس در ایران، به كاهش تبادلات تجاری و اقتصادی دو كشور در سالهای 2012 و 2013 اشاره كرد و افزود: تهران و مینسك باید راه حلی مناسب برای افزایش مناسبات اقتصادی و رفع موانع فراروی روابط تجاری فیمابین پیدا كنند.

معاون اول رییس جمهور بر ضرورت گسترش همكاری و سرمایه گذاری‌های مشترك دو كشور تاكید كرد و خواستار بسترسازی مناسب برای توسعه فعالیت بخش خصوصی و شركتهای تجاری ایرانی در بلاروس شد.

وی روابط سیاسی ایران و بلاروس را روابطی نزدیك و خوب توصیف كرد و افزود: دو كشور در مقاطع مختلف حمایت های لازم را در مواضع بین المللی از یكدیگر به عمل آورده اند.

معاون اول رییس جمهور همچنین سفر معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به بلاروس را گامی در جهت توسعه روابط تجاری دو كشور دانست و اظهار امیدواری كرد ایران و بلاروس بتوانند اقداماتی جدی‌تر در جهت افزایش حجم مبادلات تجاری و اقتصادی فیمابین انجام دهند.

سفیر بلاروس در ایران نیز در این ملاقات با تاكید بر اینكه بلاروس علاقه مند به توسعه روابط دوستانه و گسترش مناسبات تجاری با جمهوری اسلامی ایران است گفت: دو كشور از روابط بسیار خوبی برخوردار هستند و موانع سیاسی در مناسبات میان تهران و مینسك وجود ندارد.

ویكتور ریباك واسیلی یویچ همچنین خواستار گسترش همكاری ها و سرمایه گذاریهای مشترك میان دو كشور شد و افزود: دولت تدبیر و امید بستر مناسبی برای توسعه روابط و گسترش همكاریهای تجاری ایجاد كرده است و امیدوارم با رفع مشكلات پیش روی گسترش روابط اقتصادی، شاهد جهشی در حجم مبادلات تجاری و اقتصادی دو كشور باشیم.

سیام**1058 **1449

سرخط اخبار سیاست