اهداي لوح تقدير روز استاد به موسيقيدان برجسته استان فارس

شيراز - ايرنا - معاون دانشجويي و فرهنگي دانشكده حقوق و علوم سياسي دانشگاه شيراز به مناسبت روز استاد لوح تقدير و يادبود اين روز را به استاد سعيد نياكوثري نوازنده سنتور ، موسيقيدان برجسته و مدير كانون فرهنگي ، هنري صبا شيراز اهدا كرد.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، طي مراسمي كه امروز در محل دانشكده حقوق و علوم سياسي دانشگاه شيراز به مناسبت بزرگداشت سالروز شهادت استاد مطهري و روز استاد برگزار شد اين لوح ياد بود از سوي دكتر مجيد سربازيان معاون دانشجويي و فرهنگي دانشكده حقوق و علوم سياسي دانشگاه شيراز به دكتر سعيد نياكوثري آهنگساز و موسيقيدان برجسته استان فارس اهدا شد.

در بخشي از اين لوح تقدير خطاب به نياكوثري آمده است : تلاش هاي ارزشمند شما در تعالي ميراث گرانسنگ فرهنگي – هنري سرزمين جاويد ايران و پاسداشت ارزشهاي متعالي ديني و اشاعه آن به نسل فردا و آينده سازان مملكت اسلامي ايران ، بي ترديد فرهنگ اين مرز كهن را از آسيب ها و هجمه هاي فرهنگي مصون خواهد داشت.

اميد است با استعانت از الطاف بيكران الهي و به پشتوانه ي صلابت عمل ، گامهايتان در راه تعالي و سرفرازي كشور محكم و استوار باشد.

دكتر نياكوثري در اين برنامه با هنرنمايي و اجراي قطعاتي در دستگاه شور ، قطعاتي از تازه ترين ساخته هاي خود كه آميخته با روح معنوي و حماسي استرا اجرا كرد.

اين برنامه كه در سالن حكمت دانشكده حقوق و علوم سياسي دانشگاه شيراز برگزار شد و مورد استقبال دانشجويان ، استادان و دانشگاهيان دانشگاه شيراز قرار گرفت.

دكتر نياكوثري دارنده پرچم افتخار از دانشگاه شيراز و دارنده مدال برنز مسابقات جهاني ولز انگلستان ، برگزيده مسابقات سنتور نوازان كشور و آفرينشگر آثار گرانبهاي موسيقي ايراني و سنتي است .ك/2

677