واعظی: انتقادات به توافق ژنو سیاسی است/ تیم مذاكره كننده هسته ای آبروی خود را برای موفقیت در این عرصه گذاشته است

تهران - ایرنا - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینكه برخی انتقادهای اخیر به توافق هسته ای ناشی از نگاه های جریانی و سیاسی است، گفت: تیم مذاكره كننده هسته ای كشورمان آبروی خود را برای موفقیت در این عرصه گذاشته است و كار فوق العاده و بزرگی را انجام داده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «محمود واعظی» در مراسم رونمایی از تازه های اداره نشر مركز آموزش و پژوهش های بین المللی وزارت امور خارجه كه در سرای اهل قلم بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران برگزار شد، گفت: اگرچه در طی ماه های گذشته من به دلیل مشغله های كاری ام در وزارت ارتباطات كمتر به حوزه سیاست خارجی مشغول هستم اما حضور چندین دهه ای من در عرصه سیاست خارجی و علاقه شخصی ام باعث شده است طی این مدت همچنان تحولات این عرصه را دنبال كنم.

وی به موفقیت سیاست خارجی دولت یازدهم اشاره كرد و گفت: لازم است از دكتر ظریف و تیم هسته ای كه كار فوق العاده ای را در مذاكرات هسته ای انجام دادند، تقدیر و تشكر كنم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان كرد: معتقدم كه دوستانمان در وزارت خارجه از انتقادات سازنده استقبال می كنند اما این روزها ما شاهد تخریب های گسترده در برخی محافل و جلسات هستیم كه به نظر من از منطق و انصاف به دور است.

واعظی اضافه كرد: این روزها و به واسطه فعالیت های موفق دستگاه دیپلماسی، مردم و كشورمان دوباره به احترام و عزت سابق بازگشته اند همانطور كه شاهد هستیم بسیاری از افرادی كه به خارج سفر می كنند از تغییر نگاه نسبت به ایرانیان احساس رضایت می كنند.

واعظی به رفت و آمدهای بسیار مقامات سیاسی و دیپلماتیك كشورهای مختلف به ایران اشاره كرد و گفت: همه این اقدامات نشان دهده این است كه شرایط دگرگون شده است آنچه ما درمذاكرات شاهد بودیم نشان داد كه پایه های تحریم های ظالمانه در حال شكستن است.

وزیر ارتباطات دولت تدبیر و امید گفت: در نتیجه توافق هسته ای امیدواری نسبت به آینده بیشتر شده است و این هیچ دلیلی ندارد جز تدبیر مقام معظم رهبری، اجرای رییس جمهوری و در خط مقدم آن وزیر امور خارجه دولت یازدهم و تیم هسته ای اش؛ بنابراین جا دارد امروز از تلاش های آنان قدردانی كنم.

وی با بیان اینكه من سال های زیادی از عمرم را در سیاست خارجه سپری كرده ام گفت: این روزها در گوشه و كنار جلساتی است كه به نظر می رسد هدفی جز تخریب تیم هسته ای كشورمان ندارد. در حالی كه من با قاطعیت می گویم آنچه امروز انجام شده كار بزرگی بوده است.

واعظی همچنین اظهار امیدواری كرد از خداوند می خواهم دوستان ما را در وزارت خارجه حمایت كند تا به امید خدا و به كمك آنها به زودی تحریم های ظالمانه برداشته شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا پیش از این قرار بود در مراسم رونمایی از تازه های كتاب اداره نشر وزارت امور خارجه محمد جواد ظریف و علی جنتی وزیر ارشاد نیز حضور داشته باشند اما به دلیل مشغله های كاری و تغییر در برنامه هایشان این مراسم بدون حضور آنها برگزار شد.

محمود واعظی، هادی سلیمان پور و مرتضی دامن پاك از حاضران در این مراسم بودند.

سیام(3)**9173**ن.س