ناو گروه ارتش ایران در كراچی پاكستان پهلو گرفت

اسلام آباد- ایرنا - ناو گروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز جمعه با پیام صلح و دوستی در میان استقبال گرم مقام های ارشد نظامی و دریایی ارتش پاكستان در بندر كراچی پهلو گرفت.

ناخدا یكم علی جهانبخش فرمانده ناو گروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پهلو گرفته در بندر كراچی در جنوب پاكستان به خبرنگار ایرنا گفت : این سفر در راستای تعاملات و همكاری های نظامی دریایی میان ایران و سایر كشورهای منطقه به ویژه كشور همسایه پاكستان صورت گرفته است.

این فرمانده ارشد نیروی دریایی كشورمان افزود : ناو گروه كشورمان مجموعا شامل 5 فروند متشكل از 4 فروند یگان سطحی (ناو) و یك فروند یگان زیر سطحی (زیر دریایی) در بندر شهر كراچی در جنوب پاكستان در میان استقبال گرم مقام های ارشد دریایی پاكستان پهلو گرفت.

ناخدا یكم جهانبخش تصریح كرد : ناو گروه دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران حامل پیام صلح و دوستی برای كشورهای منطقه و خصوصا كشور اسلامی و همسایه پاكستان است.

وی افزود: دراین عملیات دریایی تمرینات تاكتیكی مشتركی نیز هنگام خروج از بندر كراچی با نیروهای دریایی پاكستان و ناوهای پاكستانی برگزار خواهد شد.

فرمانده ناو گروه های ایرانی در كراچی ادامه داد : یك تمرین تاكتیكی نیز پیش از این با طرف پاكستانی درآبهای بندر عباس برگزارشده است و این تمرینات در پاسخ به آن رزمایش تاكتیكی دریایی خواهد بود.

ناخدا یكم جهانبخش تاكید كرد : اعزام ناو گروه ایران با این سیاست صورت می گیرد كه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور با صلابت و قدرتمند خود مجری سیاست های دفاعی و اقتدارگرایانه نظامی مقدس جمهوری اسلامی در منطقه است.

این مقام ارشد نظامی كشورمان افزود: ما در تمامی آبهای آزاد منطقه و جهان رفت و آمدهای دریایی داریم و یكی از اهداف مهم این سفر دریایی، آموزش به پرسنل جوان نیروی دریایی و انتقال تجربه از سوی نیروهای زبده به نسل بعدی در راستای آمادگی همه جانبه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در رویارویی با خطرات احتمالی و امور دفاعی در منطقه خواهد بود.

وی در باره استقبال نیروهای پاكستانی گفت : استقبال بسیار گرمی از سوی مقام های نظامی و دریایی پاكستان از ناو گروه دریایی جمهوری اسلامی ایران به عمل آمد.

وی افزود: طرف پاكستانی از اینكه پس از چند سال ناو گروهی از جمهوری اسلامی در بندر كراچی پهلو گرفته ابراز خرسندی كرده و خواستار ادامه این نوع سفرهای دریایی میان ناو گروه های دو كشور همسایه و برادر شده است.

سرهنگ منوچهر اصلانی وابسته نظامی كشورمان در پاكستان نیز به ایرنا گفت : تمام تشریفات نظامی این سفر دریایی به منظور حضور با صلابت ناو گروه و یگانهای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در آبهای پاكستان بسیار خوب انجام شد و ناو گروه دریایی كشورمان نیز با اقتدار همیشگی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به آبهای حوزه منطقه كراچی وارد شد و در بندر این شهر پهلو گرفت.

وی حضور پنج یگان دریایی را بسیار مهم خواند و افزود : حضور با اقتدار ناو گروه دریایی كشورمان در آبهای آزاد و منطقه پاكستان نشان از قدرت دفاعی كامل جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان دارد.

وابسته نظامی كشورمان درپاكستان ادامه داد: سفر ناو گروه كشورمان پس از سه روز اقامت در منطقه و دیدار فرمانده و مقام های ارشد ناو گروه با فرماندهان دریایی و نظامی طرف پاكستانی روز سه شنبه به پایان خواهد رسید.

آساق ** 1095 *1446

سرخط اخبار جهان