آیت الله وحید خراسانی: مردم تحمل كنند تا خرابی های 8 سال گذشته جبران شود

قم- ایرنا- آیت الله حسین وحید خراسانی از مراجع تقلید در قم گفت: مردم باید شرایط را تحمل كنند و صبر كنیم تا خرابی های هشت سال گذشته جبران شود.

به گزارش ایرنا، این مرجع تقلید روز پنجشنبه در دیدار محمود واعظی، ‌وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با وی، با اشاره به شرایط كشور، افزود: البته توقعات مردم هم حدی دارد و مسوولان باید تلاش و رسیدگی كنند.

آیت الله وحید خراسانی با انتقاد از برخی رویه ها در روابط بین الملل، افزود: همانطور كه برای سران كشور خود احترام قائلیم، مردم كشورهای دیگر هم برای سران خود احترام قائلند و باید حرمت آنها را نگه داریم تا آنان نیز حرمت سران ما را نگه دارند.

وی افزود: در عرصه بین الملل باید با همه مردم به زبان خوب صحبت كنیم و با دست خودمان دشمن تراشی نكنیم.

این مرجع تقلید بر تكریم نسبت به سایر ادیان تاكید كرد و گفت: پیامبر اكرم(ص) نیز نسبت به ادیان دیگر همواره احترام قائل بودند.

آیت الله وحید خراسانی در بخشی دیگری از سخنانش گفت: مسوولان كسانی را كه به كار می گمارند، باید افرادی عالم به كار و امین باشند.

وی با بیان اینكه اگر توكل ما به خدا، قرآن و امام زمان باشد همه مشكلات حل خواهد شد، بیان كرد: نه به خود تكیه كنید نه به مردم و نه به مراجع، فقط توكل به خدا داشته باشید.

وی گفت: كاركنان وزارت ارتباطات و فناوری طلاعات با هم قرآن را بخوانند و به محضر مقدس امام زمان(عج) هدیه كنند تا شاهد آثار روحی و معنوی آن در زندگی خود باشند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در ابتدای این دیدار پیرامون وضعیت فناوری در سطح كشور و شهر قم توضیحاتی داد.

محمود واعظی افزود: ما می دانیم حوزه علمیه ندای اسلام در اقصی نقاط جهان است و باید برای ترویج و انعكاس این ندا كمك كنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز پنجشنبه در سفر به شهر قم با تعدادی از مراجع و علما دیدار و گفت وگوكرد. ك/2

/569/ 7404/ 380/