رییس جمهوری: ثبات و آرامش منطقه در گرو مبارزه جدی با تروریسم است

تهران- ایرنا- رییس جمهوری در دیدار فرستاده ویژه نخست وزیر پاكستان بر ضرورت تلاش جدی و مسوولانه همه كشورها برای مقابله با تروریسم و دست یابی به ثبات و آرامش تاكید كرد و گفت: ثبات و آرامش منطقه در گرو مبارزه جدی با تروریسم است.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین «حسن روحانی» پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در دیدار سرتاج عزیز فرستاده ویژه نخست وزیر پاكستان، تروریسم را خطری بزرگ برای همه دولت ها و ملت های منطقه دانست.

وی، روابط ایران و پاكستان را دوستانه، صمیمانه و برادرانه توصیف و خاطرنشان كرد: جمهوری اسلامی ایران امنیت و آرامش پاكستان را در راستای امنیت و آرامش خود می داند.

رییس جمهوری با بیان این كه امنیت مرزهای ایران و پاكستان موضوعی بسیار حائز اهمیت برای دو كشور است بر لزوم اتخاذ تدابیر لازم در جهت رفع نگرانی ها تاكید كرد.

روحانی با یادآوری این كه سطح روابط اقتصادی دو كشور در حال حاضر از جایگاه قابل قبولی برخوردار نیست و باید در راستای توسعه همكاری ها تلاش و برنامه ریزی شود، گفت: زمینه های فراوانی برای گسترش همكاری ها و روابط اقتصادی میان ایران و پاكستان وجود دارد كه این بسترها باید ایجاد و فعال شوند.

وی با بیان این كه جمهوری اسلامی ایران خواستار ایجاد روابط صمیمانه با همه همسایگان خود است، خاطر نشان كرد: مطمئناً تعامل روسا و مقامات دو كشور می تواند شرایط جدیدی را در جهت توسعه مناسبات همه جانبه تهران – اسلام آباد ایجاد كند.** پاكستان نگران تنش های فرقه ای در دنیا است

سرتاج عزیز فرستاده ویژه نخست وزیر پاكستان نیز در این دیدار ضمن ابلاغ پیام كتبی نواز شریف نخست وزیر پاكستان به حجت الاسلام والمسلمین روحانی به روابط خوب ایران و پاكستان و اشتراكات فرهنگی میان دو كشور اشاره و تصریح كرد: ظرفیت های فراوانی برای ارتقای روابط دو كشور وجود دارد كه می توان از آنها در جهت گسترش مناسبات ایران و پاكستان استفاده كرد.

فرستاده ویژه نخست وزیر پاكستان با بیان این كه باید مكانیزم هایی در راستای ارتقای سطح همكاری های تجاری و اقتصادی میان دو كشور ایجاد شود تا شاهد تقویت و رابطه تنگاتنگی میان بخش های مختلف اقتصادی دو كشور باشیم، از دیدگاه مثبت رییس جمهوری ایران نسبت به توسعه روابط و همكاری ها میان دو كشور تشكر كرد.

سرتاج عزیز همچنین به مشكلات و معضلات موجود در منطقه اشاره كرد و گفت: پاكستان نگران تنش های فرقه ای در دنیا بوده و خواهان گفت و گو در راستای حل این تنش ها است.

سرتاج عزیز مشاور امنیت ملی و امور خارجی نخست وزیر پاكستان، شب گذشته (یكشنبه) به همراه اعزار احمد چودری قائم مقام وزارت امور خارجه پاكستان وارد تهران شد،

سفر مشاور امنیت ملی و امور خارجی نخست وزیر پاكستان به منظور فراهم كردن مقدمات سفر نواز شریف نخست وزیر این كشور به تهران است كه قرار است تا پایان ماه جاری انجام شود.

سیام**9012**9173**1336