رشد 150 درصدی ورود گردشگران خارجی به كشور

تهران -ایرنا - رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از رشد 150 درصدی گردشگران خارجی به ویژه اروپاییان در نیمه دوم فروردین ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد .

به گزارش ایرنا ، مسعود سلطانی فرعصر یكشنبه در مراسم امضای تفاهمنامه همكاری میان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری گفت: بسیاری از هتل های شهرهای بزرگ كشورمان مثل اصفهان و شیراز تقریبا تا 2 ماه آینده رزرو هستند و جای خالی ندارند.

معاون رییس جمهوری این توضیح را نیز داد كه در ایام نوروز امسال روزانه حدود 400 نفر از بنای تاریخی تخت جمشید در شهر شیراز دیدن كرده اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار كرد تعداد بسیاری از تورهای خارجی برای سفر گردشگران به ایران به ویژه در نیمه دوم سال 2014 واوایل 2015 میلادی برنامه ریزی كرده اند .

سلطانی فر می گوید: اتفاقات خوب رخ داده در حوزه گردشگری نشان می دهد كه سیاست دولت جدید در تعامل با كشورهای دیگر، تشنج زدایی است و از سویی مواضع به حق كشورمان در ارتباط با مسایل مختلف و به خصوص برنامه اقدام مشترك ژنوباعث باز شدن فضای بسته كشور در مراودات جهانی شده است .

وی با استناد به اظهارات رییس جمهوری عنوان كرد: همانطور كه دكتر روحانی گفته اند پایه های تحریم در حال فرو ریختن است و افزایش قابل توجه گردشگران خارجی در ماه های اخیر موید این موضوع بوده كه سیاست های دولت یازدهم در گسترش تعامل با دنیا به شدت در حال پاسخ دهی است.

وی همچنین درباره تفاهمنامه امضا شده اظهار كرد : امیدوارم امضای این تفاهمنامه و همكاری میان ما بتواند تاثیرات مثبتی در روند حل مشكلات مختلف كشور به ویژه حوزه اشتغال نخبگان و دانشگاهیان را به دنبال داشته باشد.

وی ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری علاوه برمسئولیت ها و رسالت قانونی، فرهنگی و سازمانی خود می تواند نقش بسیار موثری درفرایند حل مشكلات مربوط به اشتغال آن هم در كوتاه مدت ایفا كند.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: این سازمان با وجود مشكلاتی در بخش های مختلف به ویژه در حوزه اشتغال می تواند نقش مهمی در خروج از فرایند ركود داشته باشد .

از نظر وی، سازمان میراث فرهنگی در عرصه صنایع دستی به ویژه در روستاها می تواند به سرعت وارد عمل شده و زمینه اشتغالزایی را فراهم كند. دراین عرصه می توان با سرمایه گذاری بسیار اندك اشتغال پایدار و مناسب را ایجاد كرد.

سلطانی فر تصریح كرد: تولیدات روستایی همچون فرش، گلیم و سایردستبافته ها برای كشور ارزآوری بسیاری دارد.

بخش دیگری از سخنان رییس سازمان میراث فرهنگی به فعالیت های این سازمان اختصاص یافت ، وی گفت: ما برآن هستیم تا از كمك بخش خصوصی برای ایجاد بسترهای مناسب درحفظ مكان ها ، سایت ها و آثار تاریخی بهره بریم و افرادی كه در اجرای این طرح ها به ما كمك كنند برای آنها تسهیلات و معافیت های مالیاتی در نظر گرفته خواهد شد.

وی درباره برنامه میراث سازمان فرهنگی برای روز ملی خلیج فارس گفت: قطعا در سازمان میراث فرهنگی برای روز ملی خلیج فارس (دهم اردیبهشت ماه ) برنامه های متنوعی خواهد داشت.

فراهنگ(3)**9118** ن.س**1601**