فرماندار از عدم حضور پليس راهور در برخي نقاط شهري بوكان انتقاد كرد

بوكان، مهاباد - ايرنا - فرماندار بوكان از حضور نداشتن ماموران راهنمايي و رانندگي در برخي از نقاط اين شهر انتقاد كرد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، حسن عباسي روز شنبه در جلسه شوراي اجتماعي اين شهرستان اظهار كرد: عدم حضور ماموران راهنمايي و رانندگي در برخي مناطق شهر بوكان موجب بروز ترافيك شديد در اين مناطق شده است.

وي ضمن قدرداني از خدمات نيروي انتظامي خواستار فعاليت بيشتر و موثرتر پليس راهنمايي و رانندگي در مناطق مختلف شهر براي بهبود ترافيك شهري شد.

عباسي گفت: رشد جمعيت و افزايش شمار خودروها به بيش از 92 هزار دستگاه و از سويي عريض نبودن خيابانها موجب بروز ترافيك در سطح اين شهر شده است كه اين معضل بايد مرتفع شود.

فرماندار بوكان همچنين نسبت به تعمير و استفاده مستمر و شبانه روز از چراغ هاي راهنمايي و رانندگي در ميادين و چهارراه هاي شهر تاكيد كرد و گفت: متاسفانه در طول شبانه روز تنها در ساعاتي خاص از روز از اين چراغ ها استفاده مي شود كه اين امر باعث سر درگمي رانندگان شده است.

عباسي افزود: يكي ديگر از دلايل ترافيك شهري، نبودن پاركينگ هاي عمومي خودرو در سطح شهر است كه شهرداري بايد حتما نسبت به احداث پاركينگ هاي طبقاتي در مركز شهر اقدام كند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود نسبت به جمع آوري متكديان نيز تاكيد كرد و از مردم خواست به اشخاصي كه به عنوان متكدي قصد سوءاستفاده از مردم را دارند كمك نكرده و كمكهاي خود را در اختيار كميته امداد و موسسات خيريه قرار دهند تا به دست افراد بي بضاعت و نيازمندان واقعي جامعه برسد.

وي از شهرداري خواست تا با هماهنگي نيروي انتظامي و بهزيستي با داير كردن گشت هاي شبانه روزي از ترويج پديده تكدي گري در سطح شهر بوكان جلوگيري كنند.

شهرستان بوكان در جنوب آذربايجان غربي واقع شده است و بيش از 220 هزار نفر جمعيت دارد.

7510/584/581