۱ اردیبهشت ۱۳۹۳،‏ ۱۵:۴۰
کد خبر: 81131797
۰ نفر
خاطره نویسی و شاعری به سلامت روان كمك می كند

تهران - ایرنا - دانشمندان معتقدند نوشتن خاطرات روزانه و سرودن شعر، تاثیر مثبتی بر كنترل احساسات و غلبه بر ترس، غم و اضطراب دارد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری، مطالعات نشان می دهد، روی كاغذ آوردن خاطرات روزانه یا تجربیات شخصی، فعالیت بخشی از مغز را كه مسوول كنترل احساسات است بیشتر می كند.

دانشمندان آمریكایی با بررسی فعالیت مغز 30 نفری كه از آنها خواسته شده بود خاطرات غم انگیز خود را روی كاغذ بیاورند، متوجه شدند كیفیت نوشتن خاطرات یا اشعار سروده شده هیچ اهمیتی ندارد و آنچه مهم است تاثیر آنها بر آرام كردن انسان است. به این ترتیب روند نوشتن با دست تاثیر درمانی بر انسان دارد.

محققان امیدوارند این كشف جالب به اصل و اساسی برای یافتن روش جدید درمانی كمك كند كه با استفاده از آن بتوان افرادی را كه از انواع ترس ها رنج می برند نجات داد، چون نوشتن درباره ترس ها تاثیر بسیار موثری در غلبه بر آنها دارد.

دانشمندان همچنین با اشاره به اینكه بسیاری از نویسندگان بزرگ انسان های بسیار حساسی بوده یا هستند كه در اغلب موارد از ناراحتی های روحی رنج می برند، این احتمال را مطرح كرده اند كه حس ترس و اضطراب تمایل به نوشتن را در انسان افزایش می دهد.

اجتمام(1) ** 9185 ** 1071