۱ اردیبهشت ۱۳۹۳،‏ ۱۲:۰۹
کد خبر: 81131228
۰ نفر
تهران میزبان دومین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی خاورمیانه

تهران - ایرنا - دومین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع و خدمات وابسته ایران كه از 29 اردیبهشت تا اول خرداد ماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد با استقبال چشمگیر شركت های داخلی و خارجی مواجه شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، در این نمایشگاه كه از سوی راه آهن جمهوری اسلامی ایران حمایت ویژه شده است؛ صدها شركت بزرگ داخلی و خارجی؛ نوین ترین تكنولوژی ها، تجهیزات، صنایع و خدمات حوزه صنعت حمل و نقل را ارائه خواهند كرد.

دومین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی ایران، همچنین از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت راه و شهر سازی، انجمن صنایع ریلی، انجمن صنفی شركتهای حمل و نقل ریلی، اتحادیه قطارهای شهری(مترو)، دانشكده مهندس راه آهن مورد حمایت و مشاركت قرار گرفته است.

در این نمایشگاه بین المللی؛ انواع صنایع و خدمات مختلف ریلی بخش مسافری درون شهری، برون شهری و بخش باری، انواع واگن ها، واگن‌های نیرو محركه، واگن مولد، واگن مانوری، لوكوموتیو برقی و دیزلی، قطعات مصرفی واگن های اتوبوسی، واگن های باری، شركت های حمل و نقل ریلی، شركت های ارائه دهنده خدمات پس از فروش، خدمات تعمیر و نگهداری و خدمات بیمه ای، ارائه و در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.

مدیر اجرائی دومین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی ایران گفت: در این نمایشگاه علاوه بر شركت های داخلی، ده ها شركت خارجی از دیگر كشورها از جمله كشورهای آلمان، تركیه، چین، تركیه، مالزی، هند، هنگ كنگ، ایتالیا، تولیدات و خدمات خود را ارائه خواهند كرد.

علی محتشم امیری افزود: اطلاع رسانی از آخرین دستاوردها و تكنولوژی صنعت حمل و نقل ریلی و صنایع وابسته، ارتقاء تولیدات داخلی، توسعه صادرات، ارائه توانمندی های شركت های ایرانی، افزایش تولید و مقابله با تحریم، بومی سازی صنایع ریلی و آشنایی تولیدكنندگان صنایع ریلی كشور با جدیدترین پیشرفت های روز این صنعت در جهان، برخی از اهداف برگزاری دومین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل و صنایع ریلی ایران است.

وی اضافه كرد: برنامه ریزی برای بازدید چند هیئت صنعتی، تجاری و بازرگانی خارجی از این نمایشگاه، برگزاری چند كارگاه و همایش تخصصی و حضور تعدادی از مقامات كشوری، برخی از برنامه های جانبی دومین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل و صنایع ریلی ایران خواهد بود.

محتشم امیری به اهمیت برگزاری دومین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی ایران اشاره كرد و گفت: بسیاری از كارشناسان صنعت حمل و نقل ریلی معتقدند برگزاری این نمایشگاه می تواند تحولی نوین در بخش های مختلف صنعت ریلی كشور كه صنعتی زیربنایی است، ایجاد كند.

وی از استقبال خوب شركت ها و بنگاههای اقتصادی از دومین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی ایران خبر داد و اضافه كرد: تقریبا همه سالن های تحت پوشش این نمایشگاه در حال تكمیل شدن است و در ادامه هم شركت هائی كه مایل به حضور در نمایشگاه باشند در لیست جایگزینی قرار می گیرند.

جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر یكی از كشورهای صادركننده صنایع ریلی است و محصولات ریلی ایران به دیگر كشورها صادر می شود. در طی سال های گذشته 500 دستگاه واگن باری به كوبا، یك هزار دستگاه واگن باری به سوریه، 70 دستگاه واگن مسافری به بنگلادش و 200 دستگاه واگن باری به سودان صادر شده است.

همچنین بزودی واگن های ساخت ایران به كشورهای عراق، بنگلادش و كشورهای آفریقای نیز صادرات خواهد شد. گفتنی است بوژی واگن های مسافری ساخت جمهوری اسلامی ایران برای نخستین بار سال گذشته به كشور چین كه خود صادركننده ریلی است، صادر شد.

علاوه بر ساخت انواع واگن، ساخت لكوموتیو نیز در كشورمان آغاز شده و اكنون تولید قطعات لكوموتیو نسبت به سال های قبل به میزان چهار برابر افزایش یافته است و این امر حاصل تلاش صنعتگران داخلی و صنعت ریلی كشور است و در صورت حمایت دولت و مجلس شورای اسلامی ، صنعت ریلی كشور می تواند به یكی از قطب های منطقه تبدیل شود.

علاقمندان می توانند برای كسب اصلاعات بیشتر از این نمایشگاه با شماره تلفن (22254250-021) ستاد اجرائی نمایشگاه تماس بگیرند.

اقتصام**1108**1594