فرمانده قرارگاه منطقه ای غرب ارتش: آماده دفاع از كیان نظام و انقلاب هستیم

كرمانشاه - ایرنا - فرمانده قرارگاه منطقه ای غرب ارتش، گفت: ارتش جمهوری اسلامی همواره آماده دفاع از كیان نظام و انقلاب بوده است و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد كرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، امیر سرتیپ 'منوچهر كاظمی' روز جمعه در مراسم روز ارتش افزود: از همان روز نخست پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن سال 57، نیروی های ارتشی با حضرت امام (ره) عهد و میثاق بستند كه تا آخر پشتیبان انقلاب، ولایت و رهبری باشند.

وی تاكید كرد: براساس این عهده و میثاق ارتش مقتدر جمهوری اسلامی از همان روز نخست هر آنچه را كه در توان داشت در طبق اخلاص گذاشت و با اقتدار از دستاوردهای انقلاب و نظام به خوبی دفاع كرد.

كاظمی با معرفی ارتش به عنوان بازوی توانمند ولایت و انقلاب اسلامی، اظهار كرد: این نیروی مخلص و متعهد به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست و تنها متعلق به مردم و آرمان های انقلاب و رهبری است.

وی با بیان اینكه ارتش در دوران دفاع مقدس به خوبی وفاداری به نظام و انقلاب و رهبری را ثابت كرد، افزود: در این میان ارتشیان استان كرمانشاه نیز با همان غیرت و صلابت همیشگی در میدان های نبرد حاضر و به دفاع از كیان و ناموس خود مشغول شدند.

فرمانده قرارگاه منطقه ای غرب ارتش، خاطر نشان كرد: استان كرمانشاه در دوران دفاع مقدس 9 هزار و 800 شهید را تقدیم اسلام و انقلاب كرد كه پنج هزار و 500 نفر آنان را شهدای ارتش تشكیل می دهند و این به معنای آن است كه بیش از 60 درصد شهدای استان در آن دوران متعلق به نیروهای ارتش بوده است.

كاظمی گفت: بعد از دوران دفاع مقدس و در جریان پاكسازی میادین مین حاصل از جنگ هشت ساله، ارتش جمهوری اسلامی مفتخر به تقدیم 68 شهید گلگون كفن به نظام و انقلاب شد.

وی همچنین با بیان اینكه هم اكنون حفاظت از حریم هوایی غرب كشور به عهده ارتش جمهوری اسلامی گذاشته شده است، افزود: نیروهای ولایی پدافند هوایی ارتش شبانه روز در حال رصد اوضاع است و به هیچ جنبنده ای اجازه تجاوز به این حریم را نخواهد داد.

كاظمی تاكید كرد: ارتش جمهوری اسلامی با تبعیت و فرمانداری از رهبر معظم انقلاب همواره آماده جانفشانی در راه نظام و دستاوردهای آن است و تا پای جان برای افزایش اقتدار كشور و در امان ماندن از تهدیدهای دشمنان تلاش خواهد كرد.

7458/567

سرخط اخبار استان‌ها