نخستین فرماندار زن در سیستان و بلوچستان آغاز به كار كرد

زاهدان - ایرنا - برای نخستین بار یك فرماندار زن در سیستان و بلوچستان كار خود را به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان قصرقند امروز پنج شنبه آغاز كرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی از شهرستان قصرقند استاندار سیستان و بلوچستان با حضور در جمع مسوولان، معتمدان و سران طوایف و عشایر شهرستان خانم حمیرا ریگی را به عنوان فرماندار به حاضران معرفی كرد.

حمیرا ریگی پیش از برگزاری جلسه معارفه در گفت و گوی اختصاصی با خبرگزاری جمهوری اسلامی ضمن تشكر از اعتماد دولت تدبیر و امید به جامعه بانوان بویژه در استان مرزی سیستان و بلوچستان گفت: مزیت نسبی و توانمندی شهرستان قصرقند در حوزه كشاورزی و گردشگری است لذا اولویت كاری فرماندار و مدیران اجرایی منطقه به این دو بخش خواهد بود و امیدواریم تاثیر آن بر سایر بخشها در منطقه تحول ایجاد كند.

ریگی افزود: توسعه متوازن و حل مشكلات شهرستان قصرقند با استفاده از تشكیل گروه ستادی متشكل از نخبگان، فرهیختگان و دانشجویان راهبرد كاری فرماندار در دولت یازدهم خواهد بود.

حمیرا ریگی از جامعه بانوان بلوچ و اهل سنت سیستان و بلوچستان متولد 1354 است و افزون بر 20 سال تجربه در دستگاههای مختلف از جمله به عنوان رییس اداره بهزیستی و بخشدار مركزی چابهار مجموعا به مدت 7 سال داشته است.

ریگی همچنین مشاور مدیر كل بهزیستی سیستان و بلوچستان، دبیر كمیسیون امور بانوان فرمانداری چابهار و دبیر كمیسیون شورای شهر چابهار بوده است.

در مراسم معارفه فرماندار جدید قصرقند آقایان كاشانی، اربابی، پشنگ ریگی و جدگال چهار نفر از نمایندگان مردم سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی، تنی چند از فرمانداران و سران طوایف و سرداران عشایر جنوب استان حضور داشتند.

شهرستان قصرقند در 600 كیلومتری جنوب زاهدان و حدفاصل شهرستانهای چابهار، نیكشهر و سرباز با داشتن آب فراوان و هوای مرطوب قطب كشاورزی بویژه در محصولاتی همچون انبه، برنج، خرما و پرتقال محسوب می شود.

رود همیشه خروشان 'كاجو' منبع اصلی تغذیه 22 رشته قنات پرآب قصرقند است.

2729/7306