۲۶ فروردین ۱۳۹۳،‏ ۱۵:۰۰
کد خبر: 81123556
۰ نفر
انتظار 30 ماهه «هاشمی در سال 88» پایان یافت

تهران - ایرنا - كتاب هاشمی در سال 88 با عناوینی نظیر «طرح دولت وحدت ملی، علت نگارش نامه به مقام معظم رهبری، راهكارها برای حوادث پس از انتخابات، امتناع از اقامه نمازجمعه تهران و حضور نیافتن در مراسم تنفیذ و تحلیف رییس جمهوری سابق»، در نمایشگاه كتاب سال 93 رونمایی می‌شود.

ناشر اثر ضمن اعلام خبر رونمایی كتاب ادامه داده است: «هاشمی در سال 88» در برگیرنده گزارشی جامع از مواضع آیت الله هاشمی رفسنجانی از ابتدای فروردین 1388 تا پایان اسفند ماه توصیف شده است.

پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی به نقل از انتشارات سلمان فارسی ادامه داده است: این كتاب كه به قلم حجت الاسلام رضا صنعتی نگاشته شده است، خرداد 1390 برای اخذ مجوز نشر به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قم تحویل شد، اما متأسفانه دولت دهم به آن مجوز انتشار نداد، ولی با روی كار آمدن دولت تدبیر و امید مجوز آن اسفند 92 صادر شد كه چاپ و آماده رونمایی در نمایشگاه بین‌المللی كتاب شده است.

بنا به این گزارش، كتاب «هاشمی در سال 88» در پنج بخش تنظیم شده است كه نخستین قسمت به گزارش مواضع هاشمی در مرزبندی با دشمن و نفی اقدامات ساختارشكنانه اختصاص دارد.

بخش دوم دربرگیرنده تبیین مواضع در برابر یك جریان از مجموعه جریان‌های اصول‌گرا می باشد و بخش سوم شامل هشدارهای رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال 88 پرداخته شده است.

در چهارمین قسمت، راهكارهای آیت الله هاشمی رفسنجانی برای برون رفت از وضعیت سال 88 ارائه شده است و فصل پایانی نیز به گزارش چند چالش مرتبط با ایشان (از جمله طرح دولت وحدت ملی، علت نگارش نامه به مقام معظم رهبری، كارگردانی مبارزات انتخاباتی رقبای دكتر احمدی‌نژاد، امتناع از اقامه نمازجمعه تهران، صحنه‌گردانی حوادث پس از انتخابات، عدم حضور در مراسم تنفیذ و تحلیف رییس جمهور، مسائل مرتبط با خانواده‌ی هاشمی و...) اختصاص یافته است.

كتاب «هاشمی در سال 88» در 464 صفحه، قطع وزیری با قیمت 185000 هزار ریال برای نخستین بار در نمایشگاه بین‌المللی كتاب امسال كه از دهم اردیبهشت آغاز خواهد شد، رونمایی و در غرفه انتشارات دفتر نشر معارف انقلاب عرضه خواهد شد.

اول**1516