برگزاري آزمون نهايي درس هايي از قرآن با حضور 85 هزار دانش آموز

تهران - ايرنا - آزمون نهايي بيست و دومين دوره مسابقات هفتگي برنامه درسهايي از قرآن فردا (چهارشنبه) با حضور 85 هزار دانش آموز به صورت همزمان در سراسر كشور برگزار مي شود.

به گزارش روز سه شنبه موسسه ترويج فرهنگ قرآني مرحله استاني بيست و دومين دوره مسابقات درسهايي از قرآن حجت الاسلام محسن قرائتي از مهر ماه سال گذشته در تمامي استان‌هاي كشور و مناطق برگزار شد كه بيش از 2 ميليون و 500 هزار دانش آموز در طول 20 هفته در 30 هزار آموزشگاه شركت داشتند و 60 هزار نفر از فرهنگيان نيز اين مدرسه قرآني را همراهي كردند.

بر اساس اين گزارش قرار است فردا برگزيدگان اين دوره از مسابقات كه از سوي مدارس سراسر كشور معرفي شده اند، به صورت همزمان در مرحله نهايي بيست و دومين دوره مسابقات درس هايي از قرآن شركت كنند.

موسسه ترويج فرهنگ قرآني به منظور توجه به اوقات امتحانات نوبت اول دانش آموزان در دي ماه، اقدام به اجراي آزمايشي طرح دو مرحله‌اي مسابقات در استان هاي البرز، قم و شهرستان‌هاي استان تهران نمود كه با رضايت 70 درصدي دانش‌آموزان روبرو شد.

در اين طرح ضمن كم شدن دو هفته از زمان مسابقات، مرحله اول به مدت 10 هفته از 18 مهر تا 21 آذر برگزار شد تا با تعطيلي مسابقه در ايام امتحانات نوبت اول، شرايط مطلوب حضور دانش‌آموزان در امتحانات فراهم آيد و مجددا مسابقه از سوم بهمن تا 22 اسفند ماه به مدت هشت هفته برگزار شد.

سوالات اين آزمون از سوي موسسه ترويج فرهنگ قرآني و از متن كتاب خلاصه 20 برنامه كه در اسفند ماه سال 91 بطور رايگان در اختيار دانش‌آموزان برگزيده قرار گرفته است، در قالب 35 سوال تستي و پنج سوال تكميلي براي هر مقطع راهنمايي و متوسطه در نظر گرفته شده است.

مسوولان اين موسسه به منظور قدرداني از تلاش مسوولان مناطق آموزش و پرورش براي نظارت بر روند اجراي اين آزمون از تعدادي مراكز آزمون بازديد خواهند كرد.

اسامي برگزيدگان اين مرحله توسط مروجان مسابقات درسهايي از قرآن در آموزش و پرورش مناطق سراسر كشور، به موسسه ارسال خواهد شد تا با انجام قرعه كشي، جوايز ويژه اين دوره از مسابقات به برگزيدگان اهداء شود.

شركت كنندگان در اين مسابقه مي توانند اسامي نفرات برتر را پس از اعلام در پايگاه اينترنتي موسسه به نشاني www.TarvijeQuran.com ببينند.

فراهنگ(1)**1003**1569