۲۵ فروردین ۱۳۹۳ - ۰۸:۱۹
کد خبر 81120977
۰ نفر
معلول شیرازی در محدودیت ها ستاره شد

شیراز - ایرنا، آدم ها همیشه در محدودیت ها ستاره می شوند ، این بخشی از گفته های سیده مهتاب نبوی دانش آموز اول دبیرستان فرزانگان ناحیه 2شیراز می باشد كه از هر دو دست محروم است اما با پشتكار و خلاقیت های ستودنی اش توانسته پله های ترقی را یكی پس از دیگری طی كند.

به گزارش ایرنا، سیده مهتاب نبوی این نوجوان كم توان جسمی با بیان این مطلب كه كار خداوند بیهوده نیست افزود: من و امثال من آفریده شدیم كه این تفاوت ها را بوضوح نشان دهیم و هر كس به اندازه خودش این تفاوت ها را درك كند و از آن درس بگیرد.

براساس این گزارش ، این دانش آموز شیرازی با محدودیت جسمانی خاص ،همه كارهای روزانه خود از قبیل غذا خوردن،نوشتن ، نقاشی كردن و خیاطی لباسهایش را خود انجام می دهد.

وی در زمینه كارهای هنری مثل خیاطی می تواند با پاهایش آن چیزی را كه بخواهد طراحی و درست كند و لباسهایش را با قیچی براحتی بدوزد و همچنین نقاشی های خیلی قشنگی را با استفاده از مداد رنگ ، پاستل و سایه و روشن ترسیم كند.

سیده نبوی كتابی با عنوان ' در نگاه مهتاب ' كه حاصل دلنوشته های خود می باشد را به رشته تحریر در آورده و از طریق انتشارات فلاح منتشر شده است سال گذشته در اختیار هم مدرسه ای هایش قرار داده است .

كسب رتبه برتر خوارزمی برای اختراع دستگاه چمن زن خورشیدی و دریافت گواهی نامه كمربند مشكی در رشته تكواندو نیز از جمله افتخارات این كم توان جسمی می باشد.

مدیركل آموزش و پرورش استان فارس در این ارتباط گفت : سیده نبوی با وجودی كه از دو دست ناتوان است ولی توانمندی او از تمام دانش آموزهایی كه فاقد این توانایی هستند بالاتر است .

حمیدرضا آذری افزود: این پشتكار می تواند الگوی بسیار خوبی برای همه ماها باشد كه چقدر می توانیم از نقش اراده برای تربیت خودمان استفاده كنیم .

بی تردید همت ، پشتكار و خلاقیت های پرشمار و مهم تر از همه امید و آرزوی بی همتای سیده نبوی به زندگی و فردایی بهتر می تواند الگویی مطلوب برای جامعه معلولان كشور بخصوص نوجوانان و جوانان كشور باشد.ك/4

667 /675