۲۳ فروردین ۱۳۹۳،‏ ۱۷:۱۳
کد خبر: 81118916
۰ نفر
جمعي از دانشجويان حزب اسلامي كار با مراجع تقليد ديدار كردند

تهران- ايرنا- جمعي از اعضاي سازمان دانشجويي حزب اسلامي كار با مراجع تقليد قم ديدار كردند.

به گزارش روز شنبه سازمان دانشجويي حزب اسلامي كار، اعضاي اين تشكل در ديدار با آيات اعظام موسوي اردبيلي، بيات زنجاني و موسوي تبريزي به بيان ديدگاه هاي خود پرداختند و با تشريح اميد به وجود آمده به واسطه 24 خرداد 92 از رهنمودهاي علما و مراجع استفاده كردند.**آيت الله موسوي اردبيلي: از اصلاح جامعه نبايد نا‌اميد شد

آيت الله موسوي اردبيلي در ديدار با دانشجويان حزب اسلامي كار خطاب به آنان گفت: بايد مواظب باشيد دين را آن گونه كه هست فرا بگيريد و با آن آشنا شويد و به كار ببنديد نه اينكه هر حرف و فريادي را ولو به نام دين زده شود به منزله دين تلقي كنيد. لذا بايد تكيه شما بر قرآن و نهج البلاغه و گفتار و سيره ائمه معصومين (عليهم السلام) باشد و آن را محور حركت‌هاي ديني خود قرار دهيد. كه در اين صورت هم راستي و درستي و هم عقلانيت را به همراه خود داريد و هم از كجي‌ها و دروغ‌ها فاصله گرفته‌ايد.

مرجعيت ديني با تأكيد بر اينكه در فعاليت سياسي نبايد دلسرد شد و بايد براي اصلاح جامعه تلاش كرد، بيان كرد: ممكن است فرد يا افرادي بعد از مدتي فعاليت و نتيجه نگرفتن نا اميد شده و پشيمان شوند و بگويند چرا اصلا در اين كار‌ها دخالت كرديم چون اين كار‌ها ثمره بخش نبوده است كه اين نااميدي درست نيست و اين فكر اصلا به جايي نمي‌رسد بلكه كار سياسي و اساسا هر كار ديگري زماني نتيجه مي‌دهد كه انسان از پيش آمدهاي ناگوار خسته نشود.

وي با تشكر از انسجام و فعاليت‌هاي جوانان حاضر و اراده قوي آن‌ها؛ توفيقات بيشتر حاضران را خواستار شدند.**آيت ا... موسوي تبريزي: اعتدال فرصتي براي اصلاح كشور

آيت ا... موسوي تبريزي، دبير كل مجمع محققين و مدرسين حوزه علميه قم در اين ديدار با اشاره به وضعيت دانشگاه‌ها و تحولي كه در جامعه به واسطه 24 خرداد 92 به وجود آمده است گفت: ارتباط و تداوم ارتباط ميان مراجع و روحانيون با دانشگاهيان مي‌تواند براي جامعه موثر و مفيد باشد.

وي تقويت احزاب را براي كشور مفيد دانست و گفت: در طول تاريخ ايران تنها در دوره آقاي خاتمي وضعيت احزاب در كشور به طور نسبي بهبود پيدا كرد؛ در دوره ايشان مقداري بودجه در اختيار احزاب قرار داده شد اما عده‌اي با ايشان برخورد بسيار بدي كردند. همه ديدند كه بعد از آقاي خاتمي با خانه احزاب چه كردند. هم اكنون هم كه بحث ايجاد خانه احزاب مطرح مي‌شود عده‌اي چنان برخوردي مي‌كنند.

اين مرجع تقليد با بيان اينكه در سال جديد دولتي بر سر كار قرار دارد كه با عقلانيت مي‌خواهد بر كشور حكومت كند اظهارداشت: ان شاء‌الله موقعيتي فراهم شود تا سياست به معناي واقعي آن در كشور فراهم شود. معناي درست واقعي سياست تدبير است. سياست به معناي رياست نيست. در ادبيات قديم ايران سياست به معناي واقعي آن وجود داشت.

وي افزود: اعتدال فرصتي را در اختيار كشور و مردم قرار مي‌دهد كه ‌‌نهايت كشور را اصلاح كند. در طول هشت سال گذشته عده‌اي از فعالين سياسي ادعا مي‌كردند كه به جاي مردم بايد تصميم بگيرند.خوشبختانه اين فهم امسال در ميان مردم به وجود آمده است كه راجع به سرنوشت خود تصميم بگيرند. اينكه شما جوانان چنين فعاليت مي‌كنيد نكته خوبي است.

آيت الله موسوي تبريزي با تاكيد بر اينكه انقلاب براي همه است گفت: واقعيت اين است كه نمي‌خواهند كشور به سمت توسعه حركت كند به نوعي خودشان را صاحب انقلاب مي‌دانند و مي‌خواهند به جاي مردم تصميم بگيرند.

وي بيان اينكه مردم سال گذشته نشان دادند كه براي تعيين سرنوشت خودشان حساس هستند بيان كرد: برخي از باز شدن خانه احزاب وحشت دارند چرا كه وجود احزاب و باز بودن اين خانه را براي خود مانعي تصور مي‌كنند چنانكه در 8 سال گذشته از هر شيوه‌اي براي نابودي خانه احزاب بهره گرفتند تا بر قدرت خود بيفزايند.

وي در پايان سخنان خود سازمان دانشجويي حزب اسلامي كار را تشكيلاتي منظم و روند حركت اين تشكل را مثبت معرفي كردند و به اعضاي سازمان به دليل نقش موثر آن‌ها در انتخابات سال 92 تبريك گفت.**آيت الله بيات زنجاني: نبايد گروهي خود را مالك همه چيز بداند

حضرت آيت الله بيات زنجاني در ديدار با اين دانشجويان به انحصارطلبي و خود محور بيني موجود در برخي جريانات سياسي اشاره كرد و گفت: نبايد گروهي خود را مالك همه چيز بداند؛ تمام مردم در طول بيش از سي سال گذشته براي كشور زحمت كشيده‌اند.

وي افزود: اگر آزادي و استقلال در كشور حاكم شده است، حاصل مجاهدت همه مردم است نه يك بخش خاص. كسي هم نمي‌تواند همه چيز را به نام خود و گروه خود ثبت كند.

اين مرجع تقليد در خصوص اقدام علماي سيستان و بلوچستان در فراهم آوردن مقدمات آزادي مرزبانان گفت: ما امروز در جامعه نيازمند حسن ظن و وحدت هستيم؛ اگر ما به همه به عنوان ايراني داراي حق شهروندي نگاه كنيم و به آن‌ها بها بدهيم، ديگر دشمن نمي‌تواند وحدت ما را از ميان بردارد.

آيت الله بيات زنجاني در پاسخ به سوالي در خصوص اقدامات وزير علوم و وضعيت دانشگاه‌ها بيان كرد: اقدامات وزير علوم را مثبت و وضعيت دانشگاه‌ها را بهتر از گذشته ارزيابي مي‌كنم؛ معتقدم در سال آتي شاهد پيشرفت و فعال‌تر شدن دانشگاه‌ها خواهيم بود.

وي افزود: در اثر رفتارهاي اشتباه گذشته دنيا فكر مي‌كرد كه ما با عقلانيت و تدبير رفتار نمي‌كنيم و بيشتر شعار، فحش و ناسزا مي‌دهيم در حالي كه جوهره انقلاب اسلامي اين نيست، جوهره انقلاب اسلامي در عين آزادي و تدبير است.

اين مرجع تقليد در پاسخ به سوال ديگري در خصوص برخوردهاي مجلس با وزير ارشاد به دليل ديدار با آقاي خاتمي و برخوردهايي از اين دست با وزراي دولت يازدهم اظهارداشت: ديدار وزير ارشاد با آقاي خاتمي كار خوبي بود چرا كه آقاي خاتمي جزو ذخاير ملي ما است؛ نمايندگان مجلس بايد در حرف و سخن خود دقت كنند.

وي ادامه داد: واقعيت اين است كه مجموعه رفتار آقايان در دولت موجب شده كه فشار‌ها كم و اميد به باز شدن بيشتر فضا و منطقي شدن رفتار‌ها بيشتر از گذشته شود.

فراهنگ**9303 ** 1569

سرخط اخبار فرهنگ