۱۰ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۳
کد خبر 81103205
۰ نفر
نمایش كوچه های بنی هاشم در ریگان

ریگان - ایرنا - نمایشگاه كوچه های بنی هاشم به مناسبت ایام فاطمیه با حضور مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان كرمان در ریگان افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان كرمان روز یكشنبه در سفر به شهرستان ریگان ماكت كوچه های بنی هاشم را افتتاح كرد و گفت: این طرح یكی از طرح های خوبی است كه توسط فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرایی شده است.
'فرشید فلاح' افزود: رویكرد دولت یازدهم بویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه برنامه های فرهنگی، عدالت محوری است كه این امر اقتضا می كند فعالیت ها و امكانات فرهنگی به صورت عادلانه در سطح كشور و مناطق توزیع شود.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ریگان هم در حاشیه این آیین گفت: این ماكت برای اولین بار توسط فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ریگان در جنوب شرق استان به بهره برداری رسید.
حجت الاسلام 'منصور نعمتی' افزود: این ماكت با زیربنای یكهزار و 200 متر مربع شامل باغ فدك، واقعه غدیر، منزل حضرت رسول الله (ص)، سقیفه مسجد النبی، منزل حضرت امیر المومنین (ع)، قبرستان بقیع، محل شهادت حضرت زهرا (س) و بیت الاحزان است.
وی اظهار كرد: این ماكت به مدت 20 روز كاری توسط 70 نفر از جوانان شهرستان در مسجد جامع ریگان راه اندازی شده است.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ریگان تصریح كرد: این ماكت به مناسبت ایام فاطمیه ساخته شده و به مدت یك سال در مسجد جامع شهر ریگان برای بازدید عموم مردم دایر خواهد بود.
وی خاطرنشان كرد: از روز آغاز ساخت این ماكت حضور مردم در بازدید كوچه های بنی هاشم بی نظیر بوده و امروز در روز افتتاح آن نیز با استقبال خوب مردم شهرستان همراه شده است.
همچنین نمایشگاه كتابی با موضوع كتاب فاطمی به مناسبت ایام فاطمیه با بیش از یكهزار و 500 جلد كتاب و تخفیف 10 تا 15 درصدی در حاشیه این آیین افتتاح شد.
نمایشگاه عكس شهدا نیز در حاشیه ماكت كوچه های بنی هاشم برپا شده است.ك/2
7440/8154/2624