۸ فروردین ۱۳۹۳،‏ ۱۴:۱۵
کد خبر: 81101292
۰ نفر
نوش آبادی: تحقق آرمان های متعالی به تفكر جهادی نیاز دارد

كاشان - ایرنا - معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برای تحقق آرمان های متعالی به عزم ملی و تفكر جهادی نیاز است.

حسین نوش آبادی روز جمعه در آیین ویژه 'روز نوش آباد' با اشاره به پیام نوروزی رهبرمعظم انقلاب در خصوص ' اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی' افزود: عمل به منویات رهبری احیای دین و فرهنگ و تحول و پیشرفت فرهنگی و اخلاقی جامعه را بدنبال دارد.

وی اظهار داشت: قشرهای مختلف جامعه موظفند در جهت تحقق پیام رهبری و رفع دغدغه های اقتصادی و فرهنگی كشور بكوشند.

به گفته وی تامین معیشت و رفاه مردم و تحقق جامعه سالم مبتنی بر هویت دینی، اخلاقی و باورهای اسلامی در گرو عزم ملی به معنای حضور همگانی مردم با مشاركت و هم اندیشی نخبگان برای پیشرفت است.

نوش آبادی با تاكید بر لزوم حاكمیت كامل تفكر اسلامی و قرآنی بر فضای جامعه گفت: تفكر اسلامی همان تفكری است كه خداوند به بهترین راه ما را دعوت كرده و می توان آن را یك جهت دهی و بسترسازی فرهنگی برای رسیدن به مقاصد اقتصاد اسلامی دانست.

وی برخی فعالیت ها و اقدام های گذشته را غیرعمقی، سطحی و بدون نتیجه عنوان كرد و گفت: در یك جامعه اسلامی هركاری برای رسیدن به سرانجام روشن باید با هدف مشخص انجام گیرد تا انگیزه ای برای مشاركت و تحرك برای عزم ملی باشد.

نوش آبادی تفكر جهادی را برای پیشرفت الزامی برشمرد و خاطرنشان كرد: تجمع اندیشه ها و نگاه فرامنطقه ای برای ساخت و عمران و آبادانی كشور حائز اهمیت است.

وی گفت: در سایه فرهنگ، اخلاق و معنویت جامعه به پیشرفت می رسد.

آیین ویژه ˈروز نوش آبادˈ به مدت یكروز با هدف شناسایی، معرفی و هم اندیشی فرهیختگان، نخبگان و چهره های اثرگذار برای برنامه ریزی و توسعه، شناسایی نقاط قوت و ضعف و استفاده از توانمندی ها در محل كتابخانه مركزی شهر تاریخی نوش آباد برگزار شد.

شهر12هزار نفری نوش آباد در پنج كیلومتری شمال كاشان واقع است.

7429/545/587