حضور دو میلیون و 400 هزار نفر در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس

تهران-ایرنا- دبیر قرارگاه مركزی راهیان نور از حضور 2 میلیون و 400هزار نفر درمناطق عملیاتی دفاع مقدس خبر داد و گفت: راهیان نور متعلق به همه مردم است و خاص یك قشر و نهاد نیست.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مستضعفین سردار «یعقوب سلیمانی» با اشاره به حضور كاروان های راهیان نور در مناطق عملیاتی در ایام نوروز و تقارن با ایام فاطمیه افزود: خدا را شاكریم كه حضور پر شور مردم در راهیان نور با ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا (س) همزمان شده یادآور رزمندگان دوران دفاع مقدس است كه با روحیه فاطمی در مقابل دشمنان اسلام و انقلاب ایستادگی كردند.

وی با اشاره به نامگذاری سال 93 از سوی رهبر معظم انقلاب به نام 'اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی' گفت: اگر بخواهیم مصداق درستی در تحقق فرمان امام خامنه ای داشته باشیم باید به مدیریت جهادی دوران دفاع مقدس و همان نگاهی بازگردیم كه در شرایط سخت و دشوار محاصره اقتصادی، با روحیه جهادی وعزم ملی بسیاری از مشكلات را پشت سر گذاشتیم.

سردار سلیمانی بیان داشت: اگر روحیه دوران دفاع مقدس دركشور حاكم شود و بتوانیم از نوع مدیریت و تجربه آن دوران به طور صحیح بهره برداری كنیم، به طور قطع و یقین باید این تجربه گران سنگ را ملاك و معیار قرار دهیم.

دبیر قرارگاه مركزی راهیان نور سپاه و بسیج افزود: در اردوی راهیان نورامسال ابتدا احساس ما این بود كه ازجهت كمّی نسبت به سال گذشته نیازمند برنامه ریزی بیشتری هستیم اما آماری كه از ابتدای شروع راهیان نور در ­­­­اردیبهشت سال 92 تا به امروز(5 فروردین 93) داشته ایم نشان می دهد كه بیش از 2 میلیون و 400هزار نفر در قالب كاروان های دانش آموزی، دانشجویی و اقشار مختلف مردم ازمناطق عملیاتی جنوب، غرب و شمال غربی بازدید كرده اند.

وی در پاسخ به سووالی درباره تعامل نماینده دولت با ستاد راهیان نورتصریح كرد: راهیان نور، كار دل است و یكی از ویژگی هایی كه در عرصه فرهنگی، تاثیرگذار و شاخص است نیز دلی بودن كار است و ما معتقدیم میزبان حقیقی سرزمین نور شهداهستند.

سردار سلیمانی یادآور شد: لازمه خدمت بیشتر خادمان به زائران شهدا، هماهنگی و هم افزایی با دولت است وامیدواریم كه حضور نماینده دولت با توجه به بازدید اخیر وی از مناطق عملیاتی و مشاهده فضای راهیان نور، شاهد فعالیت بیشتراز سوی دولت در زمینه توسعه زیرساخت ها و مشاركت مسئولان كشور باشیم .

سردار سلیمانی گفت: راهیان نور متعلق به همه مردم است و خاص یك قشر و نهاد نیست و مردم همانطور كه از روز اول در دفاع مقدس مشاركت و نقش آفرینی داشتند امروز نیز همان مردم هستند كه این كار فرهنگی را دنبال می كنند چراكه دفاع مقدس، راهیان نور و بسیج از جنس عاشورا هستند و چون در امتداد یكدیگر قرار دارند همان طور كه عاشورا هرسال پویا، زنده و به روز بزرگ داشته می شود می شود و كهنگی ندارد دفاع مقدس نیزهمیشه به روز است و كهنگی ندارد.

وی افزود: یكی از بسترهایی كه می تواند با جنگ نرم دشمن مقابله كند همین عملیات بزرگ فرهنگی راهیان نور است.

اجتمام(1)**1293 *1449