۲۹ اسفند ۱۳۹۲،‏ ۱۷:۴۸
کد خبر: 81095648
T T
۰ نفر
نخست وزیر پاكستان به ایران سفر می كند

اسلام آباد - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه پاكستان گفت: محمد نواز شریف سفر رسمی به جمهوری اسلامی ایران خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، خانم تسنیم اسلم امروز (پنجشنبه) در گفت وگو با خبرنگاران در اسلام آباد افزود: بازدید نواز شریف در برنامه های آتی دولت قرار گرفته اما تاریخ این سفر هنوز نهایی نشده است.

پیش تر سرتاج عزیز مشاور ارشد نخست وزیر پاكستان در امنیت ملی و امور خارجی خطاب به نمایندگان مجلس سنا با اشاره به سفر برنامه ریزی شده ˈنواز شریفˈ به ایران گفت: تاریخ سفر نخست وزیر پاكستان از سوی تهران و اسلام آباد بزودی نهایی می شود.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی دولت اسلام آباد در بخش دیگری از سخنانش تاكید كرد: پاكستان هیچ تغییری در سیاست های خود در ارتباط با كشورهای همسایه و كشورهای اسلامی انجام نداده است.

وی با اشاره به عدم دخالت اسلام آباد در امور داخلی سایر كشورها از جمله شورای همكاری خلیج فارس افزود: اگر اختلافی میان دو كشور اسلامی وجود داشته باشد پاكستان قادر به ایفای نقش سازنده در رفع این مسائل است زیرا ما همواره با جلوگیری از رویكرد اختلاف در جهان اسلام در مسیر وحدت و نزدیكی ملت های اسلامی گام برداشته ایم.

تسنیم اسلم گفت: نواز شریف نخست وزیر پاكستان دوشنبه آینده بمنظور شركت در اجلاس امنیت هسته ای كه قرار است در شهر 'لاهه' برگزار شود عازم 'هلند' می شود.

وی تاكید كرد: پاكستان به عنوان یك كشور مسوول و دارای فناوری هسته ای وظایف خود را در ایمنی و حفاظت از دارایی های هسته ای بطور جدی پیگیری و اجرا می كند.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاكستان از حبس پنج تبعه پاكستانی در میان سایر زندانیان بازداشتگاه گوانتانامو خبر داد و گفت: پاكستان اجازه ارائه خدمات كنسولی به اتباع زندانی خود را شامل 'سیف الله پراچا، مجید خان، غلام احمد ربانی، محمد احمد ربانی و عامر علی بلوچی' دریافت كرده و این افراد بزودی به كشور بازگردانده می شوند.

آساق**ا.ر**1095**1856

سرخط اخبار جهان