مقام مسئول: مسافران از پشتیبانی هنگام وقوع حوادث، آسوده خاطر باشند

تهران - ایرنا - قائم مقام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینكه نیروهای واكنش سریع هلال احمر آماده هرگونه خدمات رسانی امدادی به حادثه دیدگان انواع حوادث در تعطیلات نوروزی هستند، گفت: خیال مسافران نوروزی بابت پشتیبانی از آنان هنگام وقوع حوادث احتمالی راحت باشد.

مجتبی سیف عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، افزود: پنج هزار و 43 نفر از نیروهای عملیاتی امدادگر و نجاتگر هلال احمر در سراسر كشور آماده هستند تا در صورت درخواست كمك اضطراری از سوی مسافران نوروزی سال جدید با قید فوریت های امدادرسانی به كمك آنها بشتابند.

وی ازتوزیع 39 دستگاه زنده یاب بیورادار در طرح ملی امداد و نجات نوروزی سال 93 برای خدمات رسانی بیشتر به مسافران نوروزی خبر داد و گفت: با بكارگیری این دستگاه ها، توان عملیاتی امدادگران و نجاتگران هلال احمر در نجات جان افراد گرفتار در انواع حوادث بیش از پیش افزایش خواهد یافت.

سیف ادامه داد: با برنامه ریزی های انجام شده و صدور بخشنامه های ستادی مقرر شد بخش زیادی از توصیه های ایمنی از سوی امدادگران باید با روی گشاده و گفت و گوی دوستانه به مسافران نوروزی و مخاطبان دریافت خدمات امدادی هلال احمر، منتقل شود.

این مقام مسئول در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینكه امدادگران و نجاتگران هلال احمر سربازان بی ادعای خدمت به افراد حادثه دیده و متاثر از انواع حوادث هستند، افزود: با توجه به روحیه ایثار و از خودگذشتگی در نیروهای یادشده می توان به مسافران نوروزی اطمینان خاطر داد خیالشان بابت پشتیبانی و خدمات رسانی داوطلبانه و بلاعوض از سوی نیروهای یادشده آسوده باشد.

وی از عموم هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی و پیچیده انواع حوادث و سوانح با شماره تلفن 112مركز پاسخگوی اضطراری سازمان امداد و نجات سازمان هلال احمر تماس بگیرند.

اجتمام(4)7029**1558