۲۹ اسفند ۱۳۹۲،‏ ۱۶:۳۶
کد خبر: 81095596
T T
۰ نفر
فرهنگ دفاع مقدس همچون دژي مستحكم قابل فتح نيست

انديمشك- ايرنا- رييس سازمان عقيدتي سياسي ارتش گفت: فرهنگ دفاع مقدس همچون دژي مستحكم در برابر هجمه فرهنگي دشمن مي باشد كه اين دژ قابل فتح نيست.

به گزارش خبرنگار ايرنا حجت الاسلام' سيد محمدعلي آل هاشم ' روز پنجشنبه در آيين افتتاح نمايشگاه راهيان نور زهرائيان تيپ 72 شهيد سرلشگر كوكبيان در انديمشگ با تشريح توطئه هاي دشمن عليه نظام اسلامي افزود:امروز بيش از تهديدات نظامي، موضوع تهاجم غرهنگي مورد توجه دشمنان قرار گرفته است.

وي كه در محل يادمان شهداي گمنام انديمشك سخن مي گفت راهكار مقابله با تهاجم فرهنگي دشمن را نشر و گسترش فرهنگ دفاع مقدس در جامعه دانست و افزود:فرهنگ دفاع مقدس بايد در جامعه نهادينه شود.

حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به بيانات اخير رهبر معظم انقلاب در ديدار با مسوولان نظام و تاكيد بر مسايل فرهنگي در جامعه افزود:مسئولان بايد به مسائل فرهنگي، اقتصادي و راهيان نور در سال جديد توجه ويژه نمايند.

نماينده ولي فقيه در ارتش با تاكيد بر اهميت مسائل فرهنگي اظهار داشت : فرهنگ و مسايل فرهنگي تنها به يك وزارتخانه خاص مربوط نمي شود و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي تنها متولي و مسئول كار فرهنگي در كشور نيست بلكه حوزه هاي علميه، علما،دانشگاهيان و همه اقشار مردم بايد در اين عرصه وارد شده و به وظيفه خود عمل كنند.

حجت الاسلام آل هاشم گفت: امروز دشمن ، فرهنگ اسلامي را هدف گرفته و مي خواهد با دگرگوني فرهنگ اسلامي ايراني، ما را از داخل مورد تهاجم قرار دهد و به نظام آسيب برساند تا مقدمه جنگ سخت را فراهم نمايد.

در اين آيين كه تعدادي از مسوولان دستگاههاي اجرايي شهرستان انديمشك و فرماندهان يگان هاي نظامي شمال خوزستان حضور داشتند امير سرتيب دوم اسدالله فهيم فرمانده تيپ 72 شهيد سرلشگر كوكبيان و نيز حجت الاسلام خدامي امام جمعه شهرستان انديمشك پيرامون كاروان هاي راهيان نور سخناني ايراد كردند.

نمايشگاه زهرائيان مدت چهار سال است كه در يادمان شهداي گمنام انديمشك برپا مي شود.

اين نمايشگاه كه در مسير ورود كاروان هاي راهيان نور به استان خوزستان در محل يادمان شهداي گمنام انديمشك برپا شده رشادت هاي رزمندگان نيروي زميني ارتش در قالب عكس ، پوستر به تصوير كشيده شده همچنين محصولات فرهنگي، كودك و نوجوان،جنگ نرم و انواع جنگ افزارهاي سنگين، نيمه سنگين و سبك در آن به نمايش گذاشته شده است.

اين نمايشگاه تا شانزدهم فروردين از ساعت هشت صبح تا بيست و سه شب برپاست.ك/2

648

سرخط اخبار استان‌ها