نماینده خبرگان رهبری: قانون اساسی ایران، پشتوانه بزرگ اقلیتهای دینی است

ارومیه - ایرنا - نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: قانون اساسی، پشتوانه بزرگ اقلیتهای دینی است و آزادی و امنیت اقلیتهای دینی در ایران، مهر باطلی بر ادعاهای مدعیان دروغین حقوق بشر زده است.

حجت الاسلام عسگر دیرباز روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: به بركت نظام جمهوری اسلامی زمینه زندگی تعالی بخش بین مسلمانان و پیروان اقلیتهای دینی در ایران فراهم شده است و احترام، ارزش و آزادی اقلیتهای دینی در ایران، قابل مقایسه با دیگر كشورهای دنیا نیست.

وی با اشاره به اینكه در تعالیم دین اسلام بر اصل ارتباط با اهل كتاب تأكید شده است، اظهار كرد: در سیره پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) مشاهده می كنیم كه افرادی از ادیان مختلف به آن بزرگواران مراجعه و با آنها بحث و تبادل نظر می كردند.

عضو خبرگان رهبری ادامه داد: اقلیتهای دینی علاوه بر برخورداری از آزادی هایی كه در اصل سیزدهم قانون اساسی ذكر شده طبق اصل بیست و ششم می توانند فعالیت های سیاسی و اجتماعی هم داشته باشند.

وی افزود: اقلیتهای دینی حق دارند در مجلس شورای اسلامی نماینده داشته باشند. در مجموع پنج نماینده برای اقلیتهای غیر مسلمان در نظر گرفته شده است.

رییس دانشگاه جامع قم اظهار كرد: دروغ پردازی های مدعیان حقوق بشر و دخالت در مسایل ایران اسلامی باعث رسوایی هرچه بیشتر آنها در جهان می شود.

587/8135/581

سرخط اخبار سیاست