فعاليت هاي پراكنده در زمينه حفظ امنيت عمومي نتيجه بخش نيست

تويسركان- ايرنا- فرمانده انتظامي شهرستان تويسركان گفت: فعاليت هاي پراكنده و جزيره اي در زمينه حفظ امنيت عمومي جامعه نتيجه بخش نيست.

به گزارش ايرنا سرهنگ قاسم قرباني شامگاه چهارشنبه در نشست با اصحاب رسانه تويسركان افزود: صيانت از مقوله آرامش و امنيت عمومي به همگرايي مجموعه دستگاه هاي مختلف اجرايي و مهمتر از همه خود مردم نياز دارد و با فعاليت هاي غير منسجم محقق نمي شود.

وي بيان كرد: رسانه ها از اثر گذاري بالايي در ايجاد و حفظ فضاي امنيت عمومي جامعه برخوردار هستند و مي توانند فضاي رواني جامعه را به سوي آرامش سوق دهند.

سرهنگ قاسمي ابراز داشت: رويكرد مديريتي و اجرايي نيروي انتظامي، انسجام از درون و تعامل سازنده با دستگاه هاي اجرايي برون سازماني است.

وي با بيان اينكه محوريت مردم در همكاري با پليس از اهميت بالايي در حفظ آرامش عمومي جامعه برخوردار است ادامه داد: كاهش جرائم و افزايش عملكرد مثبت در برخورد با وقوع جرائم از ديگر رويكردهاي اجرايي نيروي انتظامي به شمار مي روند.

فرمانده انتظامي تويسركان با اشاره به عملكرد اين نهاد در دو ماهه پاياني سال 92 نسبت به مدت مشابه سال 91 در شهرستان تويسركان گفت: در بازه زماني مذكور در سال جاري نسبت به زمان مشابه سال گذشته شاهد كاهش 30 درصدي سرقت ها و كشف بيش از 36 هزار و 381 عدد انواع مواد محترقه و 13 كيلو مواد منفجره دست ساز بوده ايم.

وي اضافه كرد: در يك ماه پاياني سال جاري برگزاري نشست هاي فرهنگي و اجتماعي در بيش از 95 مدرسه و مسجد در راستاي افزايش مهارت عمومي مردم در پيشگيري از جرائم در دستور كار قرار گرفته است.

سرهنگ قاسمي بيان كرد: همچنين در اين مدت شاهد افزايش توان اجرايي و عملياتي پليس، افزايش تعداد گشتي ها و افزايش فعاليت هاي فرهنگي در امور مشاوره و مددكاري اجتماعي بوده ايم.

وي سازماندهي پليس تخصصي به منظور مبارزه مقتدرانه تر با مواد مخدر را مهمترين اولويت مديريتي نيروي انتظامي تويسركان در سال جديد دانست و اذعان كرد: فرهنگ سازي در زمينه نهادينه سازي پيشگيري از وقوع جرائم و ارتقا امنيت اجتماعي و فرهنگي از ديگر اولويت هاي اين نهاد به شمار مي روند.

سرهنگ قاسمي اظهار داشت: افزايش نظم ترافيكي و تردد عمومي، افزايش مهارت اجتماعي و توان حرفه اي نيروهاي پليس و اصلاح الگوهاي رفتاري در روند خدمات رساني به مردم نيز در دستور كار قرار دارند.

وي خواستار تعامل و همگرايي آموزش و پرورش،دانشگاه ها و مراكز فرهنگ ساز و ديگر دستگاه هاي اجرايي مرتبط در زمينه پيشگيري از وقوع جرائم در جامعه شد و يادآور شد: در سال 92 هيچ مورد وقوع جرائم خشن درشهرستان تويسركان گزارش نشده است.

7531/551

سرخط اخبار استان‌ها