خسارت تندباد در اردبيل پنج ميليارد ريال برآورد شد

اردبيل - ايرنا - مديركل مديريت بحران استان اردبيل گفت: تا روز سه شنبه ميزان خسارت تندباد در اردبيل پنج ميليارد ريال برآورد شده اما خسارت واقعي بيش از اين ميزان خواهد بود.

به گزارش روز چهارشنبه استانداري اردبيل ، علي اسلامي افزود: تندباد كه از عصر روز دوشنبه بيشتر مناطق استان را درنورديد در اردبيل ، نير ، نمين ، گرمي ، مشگين‌ شهر ، بيله سوار و پارس آباد خسارت هاي زيادي به بار آورده است.

وي گفت: تندباد در برخي مناطق روستايي استان آتش‌ سوزي‌ هايي را به دنبال داشته طوري كه در شهرستان هاي بيله ‌سوار و پارس ‌آباد علوفه‌هاي ذخيره شده دچار حريق شده و خسارت كلي ديدند.

وي افزود: آتشي كه اهالي پارس آباد مغان به رسم ديرين در روزهاي پاياني سال افروخته بودند به تعدادي از دامداري ‌ها و انبارهاي ذخيره علوفه سرايت كرده و نه تنها موجب از بين رفتن علوفه ‌ها شد بلكه تعداد زيادي از دام ‌‌ها را نيز گرفتار كرد.

اسلامي افزود: تاكنون ميزان تلفات دامي تندباد استان اردبيل يكصد قطعه طيور و بيش از 170 راس دام سبك و سنگين در دامداري هاي منطقه اعلام شده است.

وي گفت: آتش سوزي در سه قشلاق پارس آباد و سه روستاي شهرستان بيله سوار بيش از دو ميليارد ريال خسارت وارد كرده است.

وي اظهار كرد: تندباد شديد كه سرعت آن بيش از 100 كيلومتر در ساعت اعلام شده بازارچه هاي نوروزي را هم به تعطيلي كشاند و بر چادرهاي تعبيه شده براي عرضه ميوه شب عيد نيز خسارات كلي وارد كرد.

594/530

سرخط اخبار استان‌ها