استرالیا مقام ها روسیه راتحریم كرد/ كانبرا به دنبال تحریم بیشتر مسكو

كوالالامپور- ایرنا - جولی بیشاپ وزیر امور خارجه استرالیا گفت كه كانبرا همچنان مصمم به تحمیل تحریم های بیشتر علیه روسیه است و این تحریم ها می تواند بر دیدار رهبران كشورهای عضو جی 20 در سال جدید تاثیر بگذارد.

به گزارش ایرنا، وزیر خارجه استرالیا روز چهارشنبه همانند رهبران اروپا و آمریكا سیاست روسیه در قبال كریمه و پیوستن این منطقه به اوكراین را محكوم كرد.

رییس جمهور روسیه روز گذشته ضمن به رسمیت شناختن استقلال جمهوری كریمه، قرارداد میان مسكو و جمهوری خودمختار كریمه برای الحاق این منطقه به فدراسیون روسیه را تایید كرد.

وزیر خارجه استرالیا پس از این تحولات گفت كه این كشور همچنان سیاست تحمیل بیشتر تحریم علیه روسیه را دنبال می كند و این سیاست می تواند بر اجلاس رهبران جی 20 تاثیرگذار باشد.

شانزدهمین اجلاس سران جی 20 قرار است 15 و 16 نوامبر (24 و 25 آبان 93) در برزین استرالیا برگزار شود. اجلاس قبلی رهبران جی 20 در روسیه برگزار شد و اجلاس 2015 در تركیه برگزار می شود.

وی در مورد 12 چهره سیاسی اوكراین و روس كه استرالیا در مورد آن ها تحریم اعمال كرده است، گفت كه به دلایل قانونی نمی تواند نام آن ها را بیان كند.

به گزارش رادیو 'ای بی سی' استرالیا، وزیر خارجه این كشور تنها گفت كه افراد تاثیرگذار در تهدید حاكمیت و یكپارچگی ارضی اوكراین هدف این تحریم ‌ها هستند.

وی همچنین اقدام ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه را برای الحاق كریمه به این كشور محكوم كرد.

وی در پاسخ به سوالی در مورد حضور رییس جمهور روسیه در اجلاس جی 20 در استرالیا، گفت: این به قدم های بعدی در رابطه با جی 20 بر می گردد.

بیشاپ همچنین گفت كه كانبرا تماس های نزدیك با متحدان خود در شورای امنیت سازمان ملل برقرار و مراتب اعتراض استرالیا به دخالت روسیه در اوكراین را اعلام شده است.

آساق**د.م**1611

سرخط اخبار جهان