تحصن نماینده رامیان به منظور تحمیل فردی خاص برای فرمانداری این شهر بوده است

تهران – ایرنا- مسئول پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور گفت: ماجرای تحصن نماینده مردم آزاد شهر رامیان به منظور تحمیل فردی خاص برای فرمانداری رامیان بوده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور، مهدی اللهیاری با تاكید بر اینكه سیاست وزارت كشور در تعامل سازنده و منطقی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی است، گفت: جناب آقای صابری نماینده مردم آزاد شهر و رامیان بارها از طرق مختلف از جمله مقامات محلی و وزارت كشور اصرار بر انتصاب فردی خاص برای فرمانداری رامیان را داشت.

وی با بیان اینكه انتصاب استانداران، فرمانداران و تمامی مقامات و مسئولان وزارت كشور فرایندی كاملا مشخص و قانونمند دارد، افزود: بر همین اساس فردی دیگر واجد شرایط قانونی شناخته شده بود اما نماینده آزاد شهر بدون هیچ دلیلی و صرفا جهت اصرار برای انتصاب فرد آشنای مورد نظر خود خواستار تحمیل نظرش بر تمامی فرایندهای قانونی و معمول شد.

اللهیاری ادامه داد: بنابر دلایل ذكر شده روز گذشته این نماینده مجلس به وزارت كشور مراجعه كرده و با وجود برنامه های از پیش تعیین شده آقای امیری قائم مقام وزیر كشور بعدازظهر روز سه شنبه بیش از یك ساعت و نیم با ایشان گفت وگو كرد ولی متاسفانه علی رغم تلاش قائم مقام وزیر كشور برای متقاعد كردن و توجیه نماینده محترم نسبت به حدود اختیارات و وظایف قانونی نمایندگان مجلس و مسئولان اجرایی همچنین فرایند قانونی انتصاب فرمانداران وی حاضر به پذیرش موضوع نشد و حتی از گفت و گو با استاندار و معاون سیاسی استانداری گلستان خودداری كرد.

مسئول پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور با اشاره به اینكه نماینده مذكور پس از دیدار با قائم مقام وزیر كشور با حالتی خاص با وجود عدم حضور وزیر كشور در وزارتخانه به علت شركت در جلسه های دیگر دولت، ضمن مراجعه به دفتر وزیر خواستار ملاقات با رحمانی فضلی می شود گفت: به دلیل اشاره شده این ملاقات مقدور نبود و این نماینده مجلس با حضور در دفتر مشاور وزیر كشور و مدیركل هماهنگی حوزه وزارتی مجددا خواسته خود را مطرح كرده و بر آن پافشاری می كند.

وی ادامه داد: با وجود تلاش زیاد مدیركل هماهنگی حوزه وزارتی، این نماینده مجلس نه تنها قانع نمی شوند بلكه بازهم حاضر به گفت و گو با استاندار و معاون سیاسی ایشان نمی شود و حدود ساعت 10 شب آقای امیری قائم مقام وزیر كشور مجددا از ایشان می خواهد كه درخواست خود را از مجاری قانونی و طبق ضوابط پیگیری كند.

اللهیاری با بیان اینكه قائم مقام وزیر كشور در امور مجلس به ایشان توصیه می كنند چنین اقداماتی با هدف اعمال نظر به مقامات اجرایی در شان و منزلت نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی نیست، گفت: متاسفانه نماینده مذكور با عصبانیت و به كار بردن الفاظ ناشایست نسبت به مقامات استانی برخواسته خود پافشاری می كند و نهایتا بعد از ساعاتی بنا به میل و خواست خود وزارت كشور را ترك می كند.

بنا به گزارش برخی رسانه ها، نماینده آزاد شهر و رامیان مدعی شده بود كه علت تحصنش در وزارت كشور اعتراض به تغییرات جناحی در استانداری گلستان بوده است.

سیام**7261 *1449