17 فرودین 93 زمان قطعی عرضه نفت خام در بورس انرژی

تهران - ایرنا - مدیرعامل بورس انرژی، از قطعی شدن عرضه نفت خام بعد از تعطیلات نوروز 93 خبر داد و گفت: با پیگیری های انجام شده و تأكید وزیر نفت، روز 17 فروردین سال آینده، نفت خام در بورس انرژی عرضه می شود.

به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، سیدعلی حسینی افزود: طبق هماهنگی های به عمل آمده، قرار است در ابتدا روزانه 3 هزار بشكه نفت خام از سوی شركت ملی نفت ایران عرضه شود تا خریداران و استفاده كنندگان واقعی آن را خریداری كنند.

مدیر عامل بورس انرژی گفت: بازاریابی لازم برای فروش نفت خام صورت گرفته به طوری كه چند پالایشگاه خصوصی برای خرید نفت خام اعلام آمادگی كردند.

حسینی به تلاش های وزارت نفت و شركت ملی نفت ایران برای تحقق این امر در كوتاهترین زمان اشاره كرد و گفت: توسعه بازار داخلی فروش نفت خام در دستور كار شركت ملی نفت و بورس انرژی قرار گرفته و با حمایت جدی وزیر نفت، آینده این بازار روشن است.

این مقام مسوول با اشاره به عرضه 3 هزار بشكه ای نفت خام در روزهای آغازین این عرضه، گفت: برای توسعه بازار عرضه نفت خام در بورس انرژی ایجاد تأسیسات بارگیری نفت خام در پالایشگاه اصفهان و پالایشگاه بندرعباس به طور جدی در دستور كار وزارت نفت قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: بعد از پایان تعطیلات قیمت پایه هر بشكه نفت خام در اطلاعیه عرضه این محصول در سایت بورس انرژی اعلام خواهد شد.

اقتصام(1)9141**1558

سرخط اخبار اقتصاد