اظهار نظر استاندار كردستان واكنشی به نظرات هاشمی رفسنجانی نبوده است

سنندج-ایرنا-روابط عمومی استانداری كردستان با صدور بیانیه ای اعلام كرد:اظهار نظر استاندار كردستان درخصوص انتخابات 84 موضع گیری یا پاسخگویی وی به نظرات آیت الله هاشمی رفسنجانی نبوده است ومرتبط كردن این اظهارات بامواضع ایشان چیزی جز بهره برداری نادرست به جهت اهداف شخصی یا حزبی نیست.

به گزارش ایرنا، در این بیانیه كه نسخه ای از آن روز چهارشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، با اشاره به اینكه اخلاق رسانه ای مقوله ای است كه گردانندگان امور رسانه ها باید بر اساس اصول پذیرفته شده انسانی و فطرت درونی و وظیفه حرفه ای خود به رعایت آن پایبند باشند، آمده است: بدون اجرای این اصول، حركت رسانه در مسیر ثواب كه موجد خیر و صلاح جامعه است، امكانپذیر نخواهد بود.

این بیانیه می افزاید: انعكاس خبری كه منطبق با واقعیت نباشد علاوه بر ایجاد رسوب فكری در ذهن مخاطب، اصل امانت داری رسانه و صداقت گردانندگان آن را خدشه دار خواهد كرد.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: در روزهای اخیر یكی از خبرگزاری ها، از قول عبدالمحمد زاهدی استاندار كردستان مطلبی تحت عنوان 'استانداران اصلاح طلب سال 84 كار را رها نكرده بودند/باید پذیرفت كه رای مردم با احمدی نژاد بود' منعكس كرده است كه در كنار انعكاس نظر استاندار كردستان در ارتباط با نحوه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال 84 ، مطالبی را بازگو كرده بود كه هیچگونه ارتباطی با اصل موضوع مورد اشاره نداشت!

در بیانیه روابط عمومی استانداری كردستان با اشاره به اینكه در خوشبینانه ترین حالت، انعكاس این خبر استفاده سوء از یك اظهار نظر روشن بود، آمده است: نظر استاندار كردستان در این خصوص موضع گیری یا پاسخگویی به نظرات آیت الله هاشمی رفسنجانی نبوده است و مرتبط كردن این اظهارات به مواضع ایشان چیزی جز بهره برداری نادرست به جهت اهداف شخصی یا حزبی نمی باشد.

در پایان این بیانیه آمده است: خبرنگار این خبرگزاری بدون نام بردن از آیت الله هاشمی رفسنجانی در ارتباط با انتخابات سال 84 از عبدالمحمد زاهدی ، استاندار كردستان سوال كرده و وی نیز پاسخ داده است و این در حالی است كه استاندار كردستان هیچ اطلاعی از فرمایشات آیت الله هاشمی رفسنجانی نداشته و ندارد.ك/1

570/533

سرخط اخبار استان‌ها