نتایج یك نظر سنجی حاكی از پیروزی حزب حاكم تركیه است

آنكارا - ایرنا - نتایج یك نظر سنجی در تركیه حاكی از پیروزی حزب حاكم عدالت و توسعه در انتخابات شهرداری ها و در شهرهای مهم این كشور است.

به گزارش روز چهارشنبه رسانه های تركیه، موسسه تحقیقاتی و نظر سنجی ' سونار ' تركیه امروز نتایج آخرین نظر سنجی خود را در باره انتخابات شهرداری ها كه قرار است روز دهم فروردین ماه برگزار شود ، منتشر كرد.

نتایج حاصله از این نظر سنجی حاكی است كه نمایندگان حزب حاكم عدالت و توسعه در شهرهای استانبول و آنكارا پیروز انتخابات خواهند شد ولی در شهر ازمیر سومین شهر بزرگ تركیه همچنان نماینده حزب مخالف جمهوری خواه قدرت را بدست خواهد گرفت.

بر اساس نظرسنجی موسسه سونار حزب جمهوری خواه خلق در ازمیر 51.3 درصد آرا و حزب عدالت و توسعه 31.6 درصد آراء را كسب خواهند كرد.

بر اساس نتایج این نظر سنجی حزب حركت ملی دومین حزب بزرگ مخالف دولت اردوغان در انتخابات آتی شهرداری ها در استانبول 5.6 درصد ، در آنكارا 10.2 درصد و در ازمیر 8.1 درصد آراء را كسب خواهد كرد.

دو میلیون و787 هزار نفر در شهر ازمیر كه پس از شهرهای استانبول و آنكارا بزرگترین شهر تركیه است، حائز شرایط برای شركت در انتخابات شهرداری ها هستند.

خاورم ** 230 *1446

سرخط اخبار جهان